У розпал сезону баштанних на ринках Житомира містяни купують кавуни як цілими так і половинками або четвертинками. Фахівці кажуть, що вживати розрізані баштанні — небезпечно для здоров'я, бо це може призвести до харчового отруєння.
За словами заступника керівника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігоря Волківського, кавуни потрібно купувати у тих місцях, де якість продуктів перевіряють та надають супровідні документи. Але коли у покупця є потреба придбати частинку баштанного, то розрізання має відбуватися на його очах.
"Якщо кавун, який обрав покупець, розрізали при ньому та загорнули у харчову плівку, то цілком логічно, що такий продукт можна вживати. Але ми маємо розуміти, що після розрізання при такій температурі, яка є зараз, можливе забруднення продукту хвороботворними бактеріями, які, ймовірно, можуть спричинити дискомфорт в організмі. Тим більше, якщо він розрізаний раніше і вже пів дня лежить на сонці, то, можливо, він є не придатним для вживання, оскільки просто прокислий", — сказав Ігор Волковський.
Посадовець також додав, що цього року жителі області жодного разу не зверталися до Держпродспоживслужби через отруєння після вживання розрізаного кавуна з місцевого ринку.
На Житньому ринку у Житомирі кавуни розрізають чистим ножем та загортають у харчову плівку, — розповіла продавчиня баштанних Надія. З її слів, у містян розрізані баштанні користується більшим попитом, аніж цілі.
"В основному, люди купують половинки або четвертинки. По-перше, вони бачать що купують. До того, ж його легше донести та й ціна доступніша. Розрізані кавуни на ринку продаються швидше. От сьогодні була їх ціла гора і вже немає, а ранок тільки почався. Людина взяла, скажімо, четвертинку або половинку, за вечерею з'їла, а на наступний день свіжий кавун купила", — сказала продавчиня баштанних Надія.
Інший продавець кавунів на Житньому ринку Раміль розповів, що після розрізання кавун продається удвічі швидше, ніж цілий.
"У мене часто запитують половинки або четвертинки кавунів. Щоправда, у кого вистачає грошей на цілий, той купує цілий. Все залежить від гаманця", —сказав продавець баштанний Раміль.
За словами житомирянки Наталії, вона ніколи не купує розрізаний кавун.
"Коли кавун розрізаний, то на нього швидше потрапляють різні інфекції, а відтак він швидше псується Тим більше, не відомо, яким ножем він розрізається. Гадаю, це нонсенс — купувати розрізаний кавун. Я завжди купую цілий", — розповіла покупчиня кавуна Наталія.
Житомирянка Олександра сказала, що вона також не купує розрізані кавуни, бо не хоче ризикувати здоров`ям власних дітей.
За словами покупчині Людмили, вона купує половинки баштанних, бо цілі важко донести. Вдома такі кавуни перед вживанням вона миє.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube