За період війни борг житомирян водоканалу зріс майже удвічі

За період війни борг житомирян водоканалу зріс майже удвічі

Житомирводоканал, борг за воду, зросла заборгованість, реструктуризація
Житомиряни боргують водоканалу майже 60 мільйонів гривень. Фото: УНІАН

59 мільйонів гривень заборгували жителі Житомира комунальному підприємству "Житомирводоканал" за центральне водопостачання та водовідведення станом на 1 липня 2024 року. Це майже удвічі більше, ніж було до запровадження воєнного стану.

Про це Суспільному розповів керівник "Житомирводоканалу" Роман Ілик.

За його словами, у цю суму не увійшли показники поточних розрахунків житомирян за спожиту воду. Борг станом на 1 січня 2022 року без урахування поточних платежів складав 32 мільйони 252 тисячі гривень.

Через те, що гроші надходять не в повному обсязі, підприємство змушене відмовлятися від виконання деяких поточних робіт, не кажучи вже про підготовку його інфраструктури до зимового періоду, — каже Роман Ілик.

"Наразі підприємство відчуває значний дефіцит фінансування. Всі гроші, які надходять, а це здебільшого від споживачів, підприємство витрачає на поточну господарську діяльність. Зокрема, на виплату зарплати працівникам та на придбання матеріалів, без яких не можна обійтися при усуненні тієї чи іншої несправності на водогінних мережах міста. Гроші підприємству також потрібні і для вчасних розрахунків за елекроенергію. Тим більше, якщо врахувати момент, що з 1 червня вона подорожчала", — сказав Роман Ілик.

Для примусового стягнення заборгованості за спожиту воду юристи водоканалу використовують судову практику.

"Звертаємося і виграємо. Річ у тому , що нарахування ми проводимо правильно, а якщо людина не платить, то, як правило, у суді вона програє. Натомість водоканал — виграє. Щодо сум боргу, то вони різні: від 5 і до 15 тисяч гривень. З боржниками працюємо через виконавчу службу. Станом на сьогодні люди повертають гроші. Частково погашають, частково ми оформлюємо реструктуризацію як за поточні платежі, так і за борги попередніх років", — розповів керівник "Житомирводоканалу".

Раніше Суспільне писало, що станом на 4 квітня 2024 року жителі Житомира заборгували "Житомирводоканалу" 70 мільйонів гривень із врахуванням поточних платежів, а відтак на підприємстві збиралися винайняти колекторські фірми для примусового стягнення заборгованості із користувачів, які не сплачували за послуги з водопостачання понад 3 роки.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок