"Житомирводоканал" планує наймати колекторів для стягнення боргів із населення

"Житомирводоканал" планує наймати колекторів для стягнення боргів із населення

Комунальні послуги, вода, борг
Споживач ознайомлюється з рахунками за комунальні послуги. Фото: UA News

На сьогодні містяни винні "Житомирводоканалу" близько 70 мільйонів гривень, у підприємстві збираються залучати колекторські фірми для стягнення заборгованості із користувачів, які не сплачували за послуги з водопостачання понад три роки.

Про це 4 квітня у коментарі Суспільному розповів директор комунального підприємства Роман Ілик.

"У Житомирі є абоненти добросовісні, які сплачують вчасно, а є ті, хто сплачують пізніше. Однак залишається категорія споживачів, яка взагалі не хоче платити за послуги. Ми приймаємо рішення судів, працюємо з виконавчою службою з ними, але вони все одно роками не платять, саме до цієї категорії треба вживати всіх можливих, передбачених чинним законодавством способів та методів зі стягнення заборгованості, зокрема, наймати колекторів. Йдеться про споживачів, які від трьох і більше років не сплачують", – прокоментував директор водоканалу.

За словами Ілика, оплата колекторським фірмам буде здійснюватися за кошти підприємства. Витрачати кошти підприємству, яке й так має борги, цілком раціонально, адже "Житомирводоканал" використав уже всі можливі способи, повідомлення, залякування про відключення, судові справи, а споживачі все одно не платять, тому і замовили послуги зі стягнення заборгованості, наразі проходить тендер на "Прозорро".

"Житомирводоканал" планує наймати колекторів для стягнення боргів із населення
Керівник комунального підприємства "Житомирводоканал" Роман Ілик. Житомир, 15 лютого 2024 року. Фото: Анна Максимова для Суспільне Житомир

Яку суму планують сплатити дізнавалися журналісти Суспільне Житомир, аналізуючи ресурс "Прозорро".

Відповідно до інформації про процедуру, тендер оприлюднили 3 квітня 2024 року. Очікувана вартість закупівлі становить 1 137 150,00 UAH з ПДВ. Початок аукціону запланований на 12 квітня 2024 року.

"Житомирводоканал" планує наймати колекторів для стягнення боргів із населення
Тендер по стягненню заборгованості "Житомирводоканалу". Фото: ресурс Прозорро

А директор "Житомирводоканалу" запевнив: якщо буде стягнута заборгованість, то лише після цього фірма буде мати оплату за свої послуги.

"Скільки це буде коштувати, я сказати на цей момент не можу. Можливо, це буде 12-17% від стягнутої суми боргу. Коли буде укладений договір, тоді зможемо сказати конкретно. Мільйон гривень, про який йдеться у Прозорро, це про всю суму. Але треба розуміти, що всю заборгованість вони не зможуть стягнути, тому якщо фірми стягнуть 20 мільйонів для підприємства і ми заплатимо за це мільйон, то буде досить непогано", – сказав Роман Ілик.

Він додав, що співпрацюватимуть виключно з ліцензованими компаніями, це регулює закон.

Юрист Роман Гуртовенко в коментарі Суспільному сказав, що це цілком нормальна практика.

"Закон не обмежує правом користуватися послугами так званих колекторських компаній державні підприємства та підприємства комунальної власності, яким є наш житомирський водоканал. Будь-яка компанія, яка є кредитором, незалежно від форми власності, має право взаємодіяти в межах законодавства і вкладати відповідні договори, зокрема, із проведенням відповідних конкурсів, все це прозоро врегульовано. У 2021 році вступив в силу закон, який регулює захист прав споживачів при врегулюванні простроченості заборгованості, він більше відомий, як антиколекторський закон. У ньому встановлені певні правила та повноваження колекторів. Зокрема, час доби, кількість разів, скільки можна турбувати людину, їм заборонено передавати інформацію про борги, особисті дані третім особам, приховувати номер телефону, застосовувати погрози та шантаж і в цілому незаконний вплив на боржників. При порушенні цих правил на порушників застосовується Закон України "Про захист прав споживачів" так і законодавство, яке регулює ліцензійно, так і загальне законодавство про кримінальну чи адміністративну відповідальність", – зазначив юрист.
"Житомирводоканал" планує наймати колекторів для стягнення боргів із населення
Адвокат Роман Гуртовенко. Житомир, 25 січня 2023 року. . Фото: Суспільне Житомир

При недотриманні колекторами правил, житомиряни можуть подавати до суду на "Житомирводоканал", а також на самих працівників колекторської фірми, які можуть порушувати закон під час своєї діяльності.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок