На Житомирщині хворий на сказ кіт покусав трьох людей

На Житомирщині хворий на сказ кіт покусав трьох людей

Кіт, сказ
Хворий на сказ кіт покусав трьох людей . Фото ілюстративне: Pixabay

У червні в селі Перемога Оліївської громади Житомирського району зареєстрували випадок сказу у безпритульного кота. Проводячи епідрозслідування, фахівці Житомирського райвідділу з'ясували, що хворий кіт покусав трьох людей, а ще двоє мали непрямий контакт з твариною.

Про це на своєму сайті поінформував Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

У повідомленні сказано, що хворий кіт загинув, результати досліджень патологічного матеріалу показали захворювання на сказ.

"Потерпілим, які мали контакт з хворим на сказ котом, призначили антирабічне лікування. Фахівці ветеринарної служби працюють над ліквідацією захворювання на території громади. Нагадуємо, що сказ призводить до своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків", — йдеться у повідомленні центру контролю та профілактики хвороб.

Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря, а потім на третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні.

Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

Для профілактики сказу потрібно:

  • регулярно вакцинувати свійських тварин;
  • уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.

Раніше суспільне повідомляло, що у 2023 році в Житомирській області призначили лікування від сказу 1014 людям. У січні 2024 року в Овруцькій громаді від сказу загинув домашній собака, якого за кілька днів до того покусали безпритульні собаки на одній з вулиць міста. А в лютому у селі Вереси Житомирської громади на 60 днів запровадили карантин через випадок сказу у кота.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок