У райцентрі на Житомирщині через хворого на сказ пса запровадили карантинні обмеження

У райцентрі на Житомирщині через хворого на сказ пса запровадили карантинні обмеження

Сказ, мертвий пес, карантин, дезінфекція, щеплення, Бердичів
У Бердичеві через хворого на сказ собаку запровадили карантин. Колаж Суспільного Житомир

Частину території Бердичева, що на Житомирщині, на 2 місяці оголосили зоною карантинних обмежень через підтверджений випадок сказу у собаки, який загинув на одному із приватних дворів міста.

Про це Суспільному повідомила фахівчиня з інтерв’ювання Головного управління Держпродспоживслужби в області Галина Заріцька.

За її словами, раніше цей пес був безпритульним. Два тижні тому його, виснаженого та змарнілого, на місцевому ринку підібрали мешканці одного із будинків по вулиці Богдана Хмельницького, аби погодувати та вакцинувати. 1 травня він захворів, і господарі звернулися за допомогою до ветеринарів.

"Наші спеціалісти призначили лікування. На жаль, 4 травня тварина загинула. Оскільки клінічна картина змінилася, то запідозрили сказ. Відібраний біологічний матеріал направили на дослідження до Житомирської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби в області. 6 травня, за результатами, стало відомо, що мертва тварина була хвора на сказ. Аби не допустити поширення захворювання в осередку, у дворі, де загинув собака, провели вимушену дезінфекцію та щепили проти сказу ще одного пса та кота, які проживали у будинку цих господарів, а також інших тварин, які, ймовірно, контактували із псом. Людям щеплень не робили, оскільки хвора тварина їх не кусала", — сказала Галина Заріцька.

Рішенням місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії, починаючи із 7 травня запровадили карантинні обмеження на 60 діб та встановили межі загрозливої зони. Зокрема, до небезпечної зони включили: частину північно-східної території міста та частину, що обмежується вулицями Залізничною — з півночі, Вінницькою — з півдня, Садовою — із заходу, Червоною та Білопільською — зі сходу. Вогнищем сказу вважається як місце виявлення джерела збудника інфекції, так і навколишня територія, на яку можлива міграція диких та безпритульних тварин, — розповіла фахівчиня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок