Четверта спроба: депутату Житомирської облради достроково припинили повноваження

Четверта спроба: депутату Житомирської облради достроково припинили повноваження

Сесія облрада, дострокове припинення повноважень, голосування
Депутат Житомирської облради достроково припинив виконання повноважень. Суспільне Житомир/Дмитро Клименко

Депутату Житомирської обласної ради 8 скликання, представнику депутатської фракції "За майбутнє" Олександру Савченку достроково припинили виконання його депутатських повноважень.

Рішення про це 20 червня депутати Житомирської облради ухвалили на засіданні 20 сесії. За таке рішення проголосували 43 депутати із 47, які брали участь у роботі сесії.

Раніше Суспільне розповідало, що депутат Житомирської облради Олександр Савченко написав заяву про дострокове припинення депутатських повноважень 13 лютого 2023 року. Вперше питання про це депутати внесли на розгляд 14 сесії облради 16 березня. Під час обговорення проєкт рішення розглядався у пакеті. Окрім депутата Олександра Савченка, про дострокове припинення депутатських повноважень 1 лютого 2023 року заяву написав його колега по фракції депутат Віктор Развадовський. У березні 2023 року депутати облради не підтримали обидва проєкти рішень. Вдруге питання про припинення депутатських повноважень депутати на сесії розглядали 27 квітня 2023 року на 15 сесії і також не ухвалили рішення. 17 серпня 2023 року депутати втретє поставили це питання на голосування, але знову не вистачило голосів, аби припинити повноваження обох депутатів. 7 листопада Шостий апеляційний адміністративний суд постановив достроково припинити повноваження депутата Житомирської обласної ради Віктора Развадовського.

У серпні 2023 року у коментарі Суспільному заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма сказав, що хоч обидва депутати самі написали заяви про дострокове припинення депутатських повноважень, за законом про місцеве самоврядування їх потрібно вносити на сесію, обговорювати та ухвалювати спільне рішення.

Загалом депутати Житомирської облради під час засідання на 20 сесії розглянули 61 питання.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок