Житомирян просять здати кров: розіграють приз до Дня вишиванки

Житомирян просять здати кров: розіграють приз до Дня вишиванки

Донори, День вишиванки, акція, травень 2024 року
У Житомирському центрі крові серед донорів влаштують розіграш подарунків, травень 2024 року. Житомирський обласний центр крові

Житомирян просять здати кров. Серед донорів до Дня вишиванки розіграють подарунок.

Про це Суспільному розповіла виконуюча обов'язки директора Житомирського обласного центру крові Алла Островська.

За її словами, акцію "Вишиваємо Перемогу" підготували до Дня вишиванки, який цьогоріч відзначається 16 травня. Серед усіх, хто здасть кров з 15 по 17 травня, оберуть переможця, який отримає приз.

"Вишиванка для нашого народу — це не просто елемент одягу, а символ національної єдності та свідомості. Кожен візерунок відображає наші звичаї, історію, культуру. Здати кров у День вишиванки — це чудова нагода показати нашу силу та єдність, а ми, зі свого боку, маємо подарунок для одного з донорів — ляльку-мотанку. Цей витвір мистецтва має глибокий сенс та символіку, є оберегом, який захищає свого власника від негативного впливу та приносить щасливу долю у домівку. Створила ляльку-мотанку заслужена майстриня народної творчості Зінаїда Бугайчук та безкоштовно передала нашому центру задля того, аби спонукати людей здавати кров для військових", — повідомила Алла Островська.
Житомирян просять здати кров: розіграють приз до Дня вишиванки
Ляльку-мотанку виготовила заслужена майстриня народної творчості Зінаїда Бугайчук . Житомирський обласний центр крові

Донорів чекають з 8:00 до 13:00 за адресою: Житомир, вулиця Кибальчича, 16.

"Здати кров може кожен, хто досягнув 18-річного віку та має масу тіла від 50 кілограмів. Той, хто має хронічні захворювання, приймає ліки чи стоїть на обліку, не може бути донором тимчасово або взагалі. Також це стосується людей з гострими респіраторними захворюваннями, гепатитами. Варто проконсультуватися з лікарем", — поінформувала Алла Островська.

Як підготуватися

Зранку перед донацією можна легкий сніданок:

  • солодкий чай;
  • дієтичне печиво;
  • каша на воді.

За 5 діб до донації:

  • не приймати знеболюючі та аспірин;
  • не палити за 2 години.

З собою треба мати:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код.

В обласному центрі крові триває ще одна акція.

"У рамках II Десятиліття дій із забезпечення безпеки дорожнього руху у світі, у Житомирі проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого з 13 по 17 травня проходить загальнонаціональна благодійна акція "Здай кров — врятуй життя" для лікування постраждалих у ДТП та воїнів Збройних сил України", — додала представниця обласного центру крові Оксана Поліванчук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок