У лютому на Житомирщині виїзні бригади центру крові додатково залучили понад 800 донорів

У лютому на Житомирщині виїзні бригади центру крові додатково залучили понад 800 донорів

Центр крові, донори, виїзні бригади, кров, потреба у крові, здача крові
Під час виїздів у громади в лютому обласний центр крові залучив понад 800 донорів. Фото: Тетяна Дукач/Суспільне Житомир

Упродовж лютого 2024 року виїзні мобільні бригади Житомирського обласного центру крові додатково до здачі крові та її компонентів залучили понад 800 донорів із 9 громад області.

Про це Суспільному розповіла керівниця обласного центру крові Алла Островська.

За її словами, у багатьох громадах області під час виїзних прийомів, які, зазвичай, розгортаються на базі місцевих амбулаторій щовівторка та щочетверга, приходить до ста і більше людей.

"29 лютого фахівці обласного центру крові працювали у Бердичівській громаді. За час роботи на пункт збору крові прийшли 123 місцеві жителі. З-поміж них є ті, які долучаються до донорства не вперше. Загалом це непоганий показник, а відтак нам частково вдалося поповнили потрібні запаси компонентів крові в області", — розповіла Алла Островська.

У лютому на Житомирщині виїзні бригади центру крові додатково залучили понад 800 донорів
Керівниця обласного центру крові Алла Островська. Фото: Тетяна Огібовська/Суспільне Житомир

Упродовж лютого виїзні прийоми центру крові відбулися в Ушомирській, Звягельській, Олевській, Райгородоцькій, Пулинській, Станишівській, Коростишівській, Червоненькій, Чижівській громадах. І практично всюди був ажіотаж, каже керівниця центру крові. Найактивнішими донорами, з її слів, виявилися жителі в Ушомирської, Чижівської та Олевської громад. Під час виїзду до пунктів зборів крові у цих громадах прийшли 148, 145 та 112 донорів відповідно.

"Упродовж двох років, відколи запровадили практику роботи виїзних мобільних бригад, співвідношення донорів, які долучаються до здачі крові за місцем проживання, до тих, які приходить до обласного центру крові у Житомирі, складає 52 до 48 відсотків. І це свідчить про те, що така практика є перспективною. Бо так ми охоплюємо більше жителів області, які хочуть стати донорами. Загалом з початку року мобільні бригади у громади області виїжджали 15 разів", — сказала Алла Островська.

Станом на 29 лютого 2024 року, за словами керівниці обласного центру крові найбільш нагальною є потреба у першій та четвертій групах крові (резус мінус).

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок