25 жовтня у Житомирі візочника Юрія Баришева, який приїхав проголосувати, спостерігачі підіймали на другий поверх міського ліцею №1, бо саме там була облаштована виборча дільниця. Чоловік розповів, що вперше злякався за своє життя.
Житомирянин Юрій Баришев 29 років пересувається на візку. Кореспондентам Суспільного чоловік розповів, що жодних виборів не пропустив, бо обирати владу – це його конституційне право:
"Я вирішив їхати голосувати на дільницю, щоб показати: маломобільна група населення є не такою вже і маломобільною. Ми можемо самостійно добратися до дільниці і проголосувати".
До виборчої дільниці Юрія – майже 2 кілометри. Цей шлях він подолав практично без перешкод: каже, що тротуари та пішохідні переходи у його районі стали доступними для візочників:
"По дорозі до виборчої дільниці дорога більш менш нормальна. Є пониження бордюрів, на пішохідних переходах – теж. Тобто, все доступно".
Виборчу дільницю, де голосує Юрій Баришев, облаштували на другому поверсі міського ліцею №1. Без сторонньої допомоги людині на інвалідному візку туди не дістатися, говорить голова дільничної виборчої комісії №181382 Дарина Ткачук:
"З огляду на що ми обирали приміщення для виборчої дільниці? Це не ми його вибирали, нам його надала ТВК".
На другий поверх Юрія Баришева піднімали четверо спостерігачів. Спостерігачка Світлана Семенова каже, що при складанні списків про доступність для людей з інвалідністю треба думати наперед, аби вони теж мали вільний доступ до голосування.
"Нам спочатку запропонували те рожеве приміщення, яке на першому поверсі, – каже голова дільничної виборчої комісії №181385 Наталія Сідорьонок. – Там і пандуса не треба, але там немає умов для комісії – ні води, ні санвузла. Тому, коли прийшла пора вибирати, то вибрали другий поверх для дільниці".
Після голосування на виборчій дільниці Юрія Баришева знову знесли на перший поверх. Він говорить що вперше злякався за своє життя, бо міг травмуватися:
"Я знав, що це приміщення теж частково доступне, але про те, що голосування проходить на другому поверсі, я дізнався, коли приїхав сюди. Відверто кажучи, я злякався за своє життя, що можу травмуватися".
Незважаючи на це, Юрій Баришев говорить: не пошкодував, що прийшов, бо вважає, що майбутнє кожного залежить від його вибору. Юрій каже, що вірить у зміни на краще.
25 жовтня на своїй сторінці в мережі Facebook ОПОРА Житомир опублікувала фото під'їздів до деяких виборчих дільниць. З цих світлин зрозуміло, що про доступність для людей з інвалідністю не може бути й мови:
Автор: Володимир Шолдрук
Камера: Олександр Данилюк
Читайте також
- На інвалідному візку на другий поверх – чи доступні дільниці Дніпра для маломобільних людей.
- Виборча дільниця в Ужгороді не доступна, — людина з інвалідністю Денис Сухотін.
- Вдома – незручно. Як голосують незрячі кропивничани.
- Проголосувати в інвалідному візку в Миколаєві: місія здійсненна.
- Полтавка з інвалідністю Лідія Демиденко до дільниці долає 3 кілометри.
- 23 виборчі дільниці в Тернополі не пристосовані для людей з інвалідністю.
- У Хмельницькому людям з інвалідністю майже не забезпечено доступ до виборчих дільниць.