У трьох громадах Житомирщини в рамках роботи мобільних медичних команд пацієнтів доставлятимуть до медзакладів

У трьох громадах Житомирщини в рамках роботи мобільних медичних команд пацієнтів доставлятимуть до медзакладів

лікар, пацієнт, виїзна бригада, медицина, Житомирщина
На прийомі у лікарів виїзної бригади, Житомирщина, березень 2024 року. Фото: Житомирська обласна військова адміністрація

У трьох північних громадах Житомирщини в рамках роботи виїзних мобільних медичних команд водять новий соціальний сервіс — доставку пацієнтів до лікарні або до поліклініки. Такі послуги діятимуть у віддалених населених пунктах Олевської, Словечанської та Народицької громад.

Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту з роботи виїзних мобільних медичних команд Маргарита Сіранчук.

За її словами, нова опція буде стосуватися пацієнтів з інвалідністю, із тяжкими захворюваннями, які отримали електронні направлення від лікарів виїзних медичних команд і які не можуть дістатися до лікарні через те, що не їздить або нечасто їздить транспорт. І це все ускладнюється тим, що людина має якісь фізичні вади. В даному проєкті автомобіль буде підлаштовуватися під людину, сказала Маргарита Сіранчук.

"Лікар при виїзді мобільної медичної команди оглядає людину, робить електронне направлення. Після цього перевізник зв'язується із цим пацієнтом, питає про зручний для нього час та дату, комунікує із закладом охорони здоров’я про час і якщо це декілька лікарів, які мають обстежити людину, щоб ці всі лікарі були там в один день. Перевізник також чекає цю людину, яку забрав з місця проживання, і повертає додому. Це новий сервіс, який буде доступний саме через те, що у віддалених населених пунктах автобус або якісь можливості до виїзду є один раз на тиждень", — сказала Маргарита Сіранчук.

За її словами, такий сервіс почав працювати минулого тижня в тестовому режимі. Формування першої пілотної заявки зробили в Овручі. Маргарита Сіранчук каже, що оскільки зараз апробовують цю модель, то реально вона в повній мірі запрацює за тиждень-два. Тоді буде зрозумілий реальний показник необхідності цієї послуги.

Станом на 2 травня, починаючи із січня 2024 року, коли запрацював проєкт із надання місцевим жителям віддалених районів безоплатної первинної медичної допомоги, було здійснено 47 виїздів команди лікарів. Про це розповіла Суспільному координаторка проєкту Анастасія Батирєва.

За її словами, на даний момент в області працює три мобільні медичні команди. По одній на Олевську, Словечанську та Народицьку територіальні громади.

"Ми звертаємо увагу на чотири неінфекційних захворювання – це скринінги на цукровий діабет, на серцево-судинні захворювання, на втрату слуху та на хронічне обструктивне захворювання легень. Проводяться також різноманітні медичні маніпуляції, починаючи від вимірювання тиску, завершуючи проведенням УЗД. Також робимо швидкі тести на гепатити, на ВІЛ, якісь базові, які потрібно провести для того, щоб зрозуміти загальну картину, наприклад, на холестерин, на глюкозу, тощо", — сказала Анастасія Батирєва.

Станом на початок травня лікарі виїзних команд зробили вже понад 1000 прийомів пацієнтів.

Як повідомляло Суспільне, у трьох громадах на півночі Житомирщини — Народицькій, Словечанській та Олевській — працюють виїзні мобільні медичні команди спеціалістів, які надають місцевим жителям безоплатну первинну медичну, психологічну та соціальну допомогу.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок