26 квітня Житомирська ОВА спільно з регіональним координатором Всеукраїнської програми ментального здоров’я провели захід із працевлаштування для ветеранів та працедавців. Запросили майже 60 осіб – представників ветеранів, працедавців, громадських організацій та органів місцевого самоврядування.
Про це Суспільному розповіла Ірина Гладка — регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Слухачам розказали про можливості працевлаштування ветеранів та комунікацію з ними.
"Щодо тих робочих місць, які за ними тримають — людина до них повертається, вони вже інші. Потрібно врахувати весь цей фактаж і досвід після повернення з фронту бойових дій. Також, якщо людині потрібно перенавчання, нове працевлаштування — теж сьогодні це проговорюємо. Так само як і куди звертатися і як налагоджувати комунікацію з ветеранами після їхнього повернення", — сказала Ірина Гладка.
Представниця приватної компанії Наталія Дорофеєва розповіла, що з-поміж понад 3 тисяч працівників на підприємстві 39 — люди, які брали участь у бойових діях. За її словами, для працівників підприємства проводили тренінг, як спілкуватися з ветеранами. Ще одним важливим елементом співпраці з ветеранами є створення сприятливих умов для праці.
"Звичайно переважна кількість людей повертаються на своє попереднє місце роботи. Але є в нас випадки, коли потрібно було облаштувати спеціальні умови під потреби ветерана", — каже Наталія Дорофеєва.
Зі слів дружини військовослужбовця ЗСУ Ніни Седляр, яка нині є волонтеркою, вона часто спілкується з військовими і чує від них про невпевненість у тому, чи готове суспільство до їхнього повернення.
"Вони не знають, як вони будуть повертатися і чи буде суспільство готове до їхнього повернення. У 2014 році для учасників АТО було мало проєктів, грантів. Але за 10 років країна трішки навчилася піклуватися про ветеранів", — говорить Ніна.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: