Працівники Державного архіву Житомирської області підготували онлайн виставку архівних документів до роковин аварії на Чорнобильській АЕС. Це друга представлена держархівом Житомирщини онлайн виставка, присвячена тематиці Чорнобильської трагедії.
Інформацію про виставку оприлюднила пресслужба Житомирської обласної військової адміністрації.
Онлайн виставку можна переглянути на сайті держархіву у рубриці документальні виставки on-line.
В експозиції представлені, зокрема, фотографія атомної електростанції до 26 квітня 1986 року, коли сталася аварія на ЧАЕС, світлина учасників зведеного загону, фото будівництва житла для переселенців. Також є документи, серед яких — наказ про працевлаштування освітян, які відселяються із зони радіоактивного забруднення.
Є на виставці статті з місцевої преси Житомирщини про життя людей після аварії на ЧАЕС.
Загалом в переліку документальних онлайн виставок є дві тематичні виставки архівних документів з чорнобильської тематики. Інша була створена до 35 роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції і містить документи, датовані, зокрема, першими місяцями після аварії. Для прикладу, є наказ Житомирського обласного управління автомобільного транспорту про організацію пунктів обеззаражування транспорту від 7 травня 1986 року.
Як писало Суспільне, наслідки аварії на Чорнобильській атомній станції ліквідовували майже 600 тисяч людей, в числі яких 289 членів зведеного загону пожежних Житомирщини. Понад півтори сотні з них вже немає в живих.
В грудні 2023 року вшанування ліквідаторів проходило вже без участі колишнього керівника управління Державної пожежної охорони області (нині головне управління ДСНС — ред.), ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, голови благодійного фонду "Пожежні Чорнобиля" Бориса Андрійовича Чумака, який помер 7 грудня 2023 року.
Житомирська область стала одним з регіонів України, які найбільше постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. У зоні радіаційного забруднення опинилося 38% території області — 735 населених пунктів, де жили майже пів мільйона людей.
На початок 2023 року в Житомирській області жили 6 тисяч 100 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
На ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС житомирський загін пожежних працював з дев'ятого по 23 травня 1986 року. В селище Іванків житомирські рятувальники приїхали міняти загін з Чернігова.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube