Освітня петиція про захист самостійності університетів у Житомирі набрала потрібну кількість голосів

Освітня петиція про захист самостійності університетів у Житомирі набрала потрібну кількість голосів

Електронна петиція, університети, уряд, захист суб'єктності, виші у Житомирі
Петиція про захист самостійності університетів у Житомирі набрала 25 тисяч голосів. Колаж Суспільного Житомир

Освітня петиція на сайті Кабінету міністрів України із закликом не об'єднувати два університети у Житомирі — Поліський національний та Житомирський державний імені Івана Франка — шляхом оптимізації закладів вищої освіти набрала потрібну для розгляду кількість голосів.

Про це йдеться на платформі сайту Кабінету міністрів України у розділі сервісів "Електронні петиції".

Згідно з даними платформи петиція була подана 6 березня 2024 року і станом на 14 квітня, за 51 день до завершення збору підписів, набрала 25 тисяч голосів.

У тексті петиції, зокрема, сказано, що студенти, освітянська спільнота та громадськість Житомирщини стурбовані планами Міністерства освіти і науки України щодо реорганізації Поліського національного університету шляхом його приєднання до Житомирського державного університету імені Івана Франка, запевняючи, що Поліський національний університет є одним із провідних освітньо-наукових та дослідницьких центрів в житомирському регіоні.

"Вважаємо рішення об’єднання Поліського національного університету та Житомирського державного університету імені Івана Франка поспішним, недостатньо виваженим і таким, що нагально потребує ретельного опрацювання", — йдеться у тексті петиції.

Автори петиції просять уряд втрутитися у ситуацію та зупинити процеси реорганізації закладів вищої освіти України, зокрема Поліського національного університету, і забезпечити захист суб’єктності університетів у процесі оптимізації мережі закладів вищої освіти.

Згідно із роботою сервісу на платформі сайту Кабміну, після того, як зареєстрована петиція набрала потрібну кількість підписів, її розглянуть у Кабінеті міністрів України і опублікують відповідь не пізніше як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на її підтримку.

Що відомо

— 28 лютого у коментарі Суспільному заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький розповів, що об'єднання двох житомирських закладів вищої освіти попередньо планують на квітень 2024 року та пояснив чому, у такому місті як Житомир має бути лише два державні заклади вищої освіти.

— 2 березня на своїй сторінці у Facebook керівник навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища, докторка сільськогосподарських наук, професорка Тетяна Федонюк написала, що у Міністерстві освіти та науки України ухвалили рішення про приєднання Поліського національного університету до Житомирського державного університету імені І. Франка.

— 4 березня у Житомирі студенти Поліського національного університету вийшли на протест проти ліквідації їхнього навчального закладу шляхом об'єднання із Житомирським державним університетом імені Івана Франка.

— 7 березня депутати Житомирської облради не підтримали внесення питання звернення до вищих органів влади щодо можливої реорганізації Поліського національного університету шляхом приєднання його до ЖДУ імені Івана Франка.

— 20 березня під час брифінгу в Житомирській ОВА її очільник Віталій Бунечко, посилаючись на рішення Міністерства освіти та науки України, сказав, що процес об'єднання Поліського національного університету і Житомирського держуніверситету імені Івана Франка на час проведення Національного мультипредметного тестування та вступної кампанії призупиняють.

— 21 березня студенти та викладачі Поліського національного університету влаштували пікет біля будівлі Житомирської обласної військової адміністрації з вимогою звільнити з посади Михайла Винницького — заступника міністра освіти й науки України — та зупинити проведення реорганізації Поліського національного університету шляхом приєднання до Житомирського держуніверситету імені Івана Франка.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок