Розміщення МАФів на газонах у Гідропарку Житомира: трьох підприємців притягнули до адміністративної відповідальності

Розміщення МАФів на газонах у Гідропарку Житомира: трьох підприємців притягнули до адміністративної відповідальності

Гідропарк, газон, МАФ, екологія
Трьох підприємців притягнули до відповідальності за розміщення МАФів на газонах у Гідропарку Житомира, квітень 2024 року. Фото: Державна екологічна інспекція Поліського округу

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу під час проведення рейдових заходів у Гідропарку Житомира виявили факт порушення вимог природоохоронного законодавства при влаштуванні об'єктів підприємництва — МАФів на газонах.

Про це Суспільному розповів начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) біоресурсів, природно-заповідного фонду, лісів, рослинного та тваринного світу Житомирської області Андрій Бенчук.

За його словами, розміщення торговельних точок (МАФів) на газонах призвело до знищення трав'яного покриву і завдало шкоди довкіллю.

"Це є порушенням статті 27Відповідно до статті 27 Закону України "Про рослинний світ ", підприємства, установи, організації та громадяни, діяльність яких пов'язана з розміщенням споруд та інших об'єктів, повинні передбачити і здійснювати заходи щодо збереження умов місцезростання об'єктів рослинного світу Закону України "Про рослинний світ ", а також Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, що затверджені Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року за №105. До адміністративної відповідальності за статтею 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнуто трьох підприємців, які, окрім штрафу у 170 гривень, мають також компенсувати обраховану Інспекцією шкоду, нанесену довкіллю знищенням газону", — розповів начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) біоресурсів, природно-заповідного фонду, лісів, рослинного та тваринного світу Житомирської області.
Розміщення МАФів на газонах у Гідропарку Житомира: трьох підприємців притягнули до адміністративної відповідальності
Під час проведення рейдових заходів у Гідропарку Житомира виявили факт порушення вимог природоохоронного законодавства, квітень 2024 року. Фото: Державна екологічна інспекція Поліського округу

За словами Андрія Бенчука, розміщення МАФів на газонах — факт для Житомира непоодинокий.

"Інспекцією і надалі проводитимуться рейди з метою виявлення таких порушень та вживатимуться заходи з метою їх попередження, зокрема, через взаємодію з Житомирською міською радою", — повідомив Андрій Бенчук.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок