"Я тут буду жити доти, доки ви не вшануєте загиблих пліч о пліч з нами" — волонтер із Житомира

"Я тут буду жити доти, доки ви не вшануєте загиблих пліч о пліч з нами" — волонтер із Житомира

житомир, акція, вшанування памʼяті, чиновники, депутати, волонтери, хвилина мовчання
Олександр Швецов на акції "Вони віддали своє життя. Подаруй хвилину", Житомир, 13 квітня 2024 рік. Фото надав для Суспільного Житомир Олександр Швецов

12 квітня житомирський волонтер і учасник АТО Олександр Швецов на Майдані Корольова оголосив цілодобову акцію із закликом до депутатів та чиновників, аби вони під час щоденної хвилини мовчання вийшли і разом з родинами військовослужбовців вшановували пам'ять загиблих у російсько-українській війні.

Про це Олександр Швецов написав на своїй сторінці у мережі Facebook.

У повідомленні йдеться, що на Майдані Корольова звучатиме хвилина пам'яті щогодини — 24 рази на добу.

"Моя перша хвилина вшанування памʼяті Героїв з закликом до депутатів та чиновників: вийти та стати пліч о пліч з родинами Захисників під час щоденної хвилини мовчання. На якій вони нас ігнорують, не підходять, ніби нас для них не існувало весь цей тиждень. Я тут буду жити доти, доки ви не вшануєте загиблих пліч о пліч з нами", — пише Олександр Швецов.

Олександр стоїть на Майдані Корольова з прапором у руках з девʼятої вечора 12 квітня, і щогодини через гучномовець включає Гімн України. У коментарі Суспільному волонтер пояснив, що з девʼятої вечора 12 квітня по девʼяту ранку 13 квітня окрім поліції та матерів загиблих воїнів до нього ніхто не підходив.

"Мені ця ситуація трохи незрозуміла, адже тиждень я стояв разом з матерями загиблих біля порогів міськради і ОВА. Є свідомі чиновники, але їх одиниці, всі інші не виходять. Особливо мене обурило те, що вчора вони вийшли до памʼятника Корольова. Я нічого не маю проти вшанування памʼяті Сергія Корольова, але важливіше шанувати живих людей, які втратили когось близького. Ця ситуація зачепила мене, і я вирішив стояти тут і кожну годину вшановувати памʼять загиблих, доки до нас не приєднаються депутати та чиновники облдержадміністрації та міськради", — сказав Олександр Швецов.
"Я тут буду жити доти, доки ви не вшануєте загиблих пліч о пліч з нами" — волонтер із Житомира
Олександр Швецов на акції "Вони віддали своє життя. Подаруй хвилину", Житомир, 13 квітня 2024 рік. Фото надав для Суспільного Житомир Олександр Швецов

Зі слів учасника АТО, він не є організатором акції вшанування памʼяті загиблих у війні, а лише приєднався до всіх.

"Кожен день я спостерігав картину, що ніхто з чиновників не виходить. Я навіть заходив на сесію міськради і запрошував їх. Потім мене просто накрило, і я пішов у кабінети запитувати, чому вони не виходять. Таке враження було, що вони не хочуть цього робити через якусь принциповість. Навіть не знаю, може, вони думають, що я їх заставляю. Вони говорять, що на робочих місцях двері відкривають, а до пам'ятника Корольова виходять з квітами та оркестром. Я навіть зустрів на Михайлівській Віталія Бунечка за день до того, як вони вшановували Корольова. Я йому казав, що хай можливо, хоч ваш корпус вийде один день і буде якась підтримка матерям загиблих, а він відповів, що це не реально. А наступного дня ми бачимо, що всі вийшли до пам'ятника Сергія Корольова. І справа навіть не в тому, вони знали, що матері тут стоятимуть, то хоча би раз вийшли підтримати і вшанували", — говорить Олександр.

Раніше Суспільне писало, що 8 квітня вранці у Житомирі біля будинку міської ради жителі міста влаштували акцію на вшанування загиблих у війні. Люди зібралися, щоб привернути увагу до потреби не нехтувати загальнонаціональною хвилиною мовчання о 9:00.

10 квітня виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення що у Житомирі щоранку о 9:00 будуть зупиняти громадський транспорт на одну хвилину щоб вшанувати пам'ять загиблих у цій війні.

О 9 ранку 11 квітня в Житомирі на вулиці Великій Бердичівській біля міської ради близько 50 житомирян провели акцію "Вони віддали своє життя. Подаруй хвилину". Учасники акції закликали зупинитись на одну хвилину в пам'ять про загиблих військових внаслідок російського вторгнення.

11 квітня рідні полеглих воїнів прийшли під стіни Житомирської міськради, де долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання на знак вшанування пам'яті загиблих у російсько-українській війні. Після виступу в сесійній залі міськради ветерана російсько-української війни Олександра Швецова Житомирський міський голова Сергій Сухомлин вийшов поспілкуватися із рідними загиблих воїнів.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок