"Просто помовчіть одну хвилину", — у Житомирі влаштували акцію на вшанування загиблих у війні

"Просто помовчіть одну хвилину", — у Житомирі влаштували акцію на вшанування загиблих у війні

8 квітня вранці у Житомирі біля будинку міської ради жителі міста влаштували акцію на вшанування загиблих у війні. Люди зібралися, щоб привернути увагу до потреби не нехтувати загальнонаціональною хвилиною мовчання о 9:00.

Про це Суспільному розповів один із організаторів акції Віктор Потапенко.

За його словами, кілька десятків людей прийшли з плакатами, щоб нагадати, в першу чергу, про загиблих воїнів.

"Цією акцією хочеться нагадати про дотримання Закону України про хвилину мовчання. Я хочу цією акціє довести, як це робиться в розвинутих країнах. Тобто, якщо люди поважають свою націю, вони вийшли та вшановують її, ось це і є хвилина мовчання. І Україна, яка хоче перемогти, вона повинна це робити".

Віктор Потапенко розповів, що на двох плакатах був напис "Згоден – сигналь" і водії реагували на це звернення сигналом клаксонів.

"Ми були приємно здивовані, що люди підтримують нас, вони підходили, на очах були сльози. Завтра ми також плануємо вийти на акцію. І якщо сьогодні це було біля міськради, то завтра це вже буде від міськради до автодору. Також ми хочемо, щоб це було по всьому місту. Ось ця хвилина вона повинна бути у кожному серці житомирянина", — сказав Віктор Потапенко.

"Просто помовчіть одну хвилину", — у Житомирі влаштували акцію на вшанування загиблих у війні
Учасник акції на підтримку хвилини мовчання Віктор Потапенко, Житомир, 8 квітня 2024 року. Фото надав Віктор Потапенко

Житомирянин Валентин також вийшов 8 квітня до міської ради. Чоловік розповів Суспільному, що він з 2014 по 2018 рік брав участь у бойових діях із російським агресором, інвалід війни. В 2022 році у нього загинув син. Валентин закликає людей не бути байдужими до ситуації, яка нині склалася в Україні.

"Дістала мене байдужість. В мене загинув син. І в нас на кладовищі немає цього горя. Якщо хтось думає, що там чоловік загинув, дружина, родич, брат, сестра чи діти загинули — це просто загиблі вони, ні, це помирає вся сім’я, це горе для сім’ї. І на сьогоднішній день байдужість нашого житомирського соціуму — це катастрофа. Просто помовчіть одну хвилину, згадайте загиблих", — сказав учасник акції Валентин.

На зелене для пішоходів світло світлофору учасники акції стали на пішохідному переході на вулиці Велика Бердичівська.

"Ми вийшли просто з плакатами, фотографіями загиблих, ми просто зупинилися на світлофорі на одну хвилину і все — і поїхали далі. Суть акції, не примусити, а просто розкрити очі, що люди замислилися", — сказав Валентин.

"Просто помовчіть одну хвилину", — у Житомирі влаштували акцію на вшанування загиблих у війні
Учасники акції на пішохідному переході, 8 квітня 2024 року. Фото надав Віктор Потапенко

"Просто помовчіть одну хвилину", — у Житомирі влаштували акцію на вшанування загиблих у війні
Учасники акції на підтримку хвилини мовчання, Житомир, 8 квітня 2024 року. Фото надав Віктор Потапенко

Змінити ситуацію можна, якщо до цього привчати дітей змалечку, сказав батько загиблого військовослужбовця Валентин.

"Батьки, рідні не повинні були виходити на цю акцію взагалі. Це повинно бути з дитсадка, зі школи. Вони повинні знати, як ми можемо побудувати націю. Ми не можемо так побудувати націю, коли в школі їх це не стосується, в дитсадку їх це не стосується", — сказав Валентин.

Заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко розповіла, що у всіх ліцеях міста щоранку о дев’ятій годині відбувається хвилина мовчання та лунає гімн.

"В закладах загальної середньої освіти хвилина мовчання обов’язкова. В дошкільних навчальних закладах ми ввели більше заходів патріотичного виховання і не вимагаємо хвилини мовчання для дітей дошкільної групи. В старших групах, звичайно, це можливо робити і кожен керівник знає", — сказала Світлана Ковтуненко.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок