"Його було швидко і легко вишивати", — майстриня з Житомирщини Тетяна Пащенко вишила портрет "Да Вінчі"

"Його було швидко і легко вишивати", — майстриня з Житомирщини Тетяна Пащенко вишила портрет "Да Вінчі"

Заслужена майстриня народної творчості Тетяна Пащенко з Житомирщини вишила портрет командира підрозділу "Вовки Да Вінчі" Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі". Роботу майстриня вишивала до роковин загибелі воїна.

Про це Тетяна Пащенко розповіла кореспондентам Суспільного.

Майстриня каже, що коли почула, що Дмитро Коцюбайло загинув, їй стало боляче. І вона одразу вирішила шити його портрет.

"Я про "Да Вінчі" до того часу, як його нагороджували, нічого не знала. Але коли він отримував орден "Золота зірка" від президента України, я побачила, який це красень, який цей хлопець. Він, дійсно, любить державу — він був впевнений, що ми переможемо", — сказала Тетяна Пащенко.

мистецтво, вишивка, портрет, Да Вінці, ЗСУ, Дмитро Коцюбайло, ЗСУ, Житомирщина
Майстриня Тетяна Пащенко вишила портрет воїна на позивний "Да Вінчі". Щигліївка, Житомирщина, 6 березня 2024 року. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Жінка розповідає, що розмір портрету 50 на 60 сантиметрів. Вишитий хрестиком. Для його виготовлення майстриня використала майже 100 кольорів ниток. Фото Дмитра Коцюбайла жінка взяла з інтернету.

"Потім розробила схему. І щоб працювати і підготуватися до портрета, зробити підготовчу роботу, це мені потрібен десь місяць. А потім я сіла шити. Шість місяців праці, щоб вийшов такий красень. Його було дуже швидко і легко шити. І мені здавалося, що він дуже комфортний. Напевно, він такий і був", — розповіла Тетяна Пащенко.

мистецтво, вишивка, портрет, Да Вінці, ЗСУ, Дмитро Коцюбайло, ЗСУ, Житомирщина
Портрет Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі". Щигліївка, Житомирщина, 6 березня 2024 року. Фото: Анжеліка Нестерчук/Суспільне Житомир

Жінка сказала, що хоче, щоб портрет побачило якомога більше людей. Тому вона возить його на різні виставки. А потім, можливо він буде виставлятися на аукціон. Але скоріше всього портрет вона віддасть батькам. Тетяна Пащенко сказала, що родина воїна бачила портрет в соцмережах. Але вони особисто мають приїхати до вишивальниці в гості.

Дмитро Коцюбайло з позивним "Да Вінчі" загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку. Йому було 27 років.

Старшина роти батальйону "Вовки Да Вінчі" Ігор Сень "Хард" сказав, що Дмитро Коцюбайло "Да Вінчі" був не просто великою людиною.

"У нього був серед нас, бійців, авторитет Бога. І це без жодних перебільшень. На найпершому місці у нього стояло життя кожного бійця. Честь командиру", — сказав військовий Ігор Сень.

В річницю загибелі Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" 7 березня 2024 року в Києві провели панахиду.

Раніше Суспільне розповідало, що вишивати Тетяна Пащенко почала у 15-річному віці, коли лікарі діагностували невиліковну хворобу. Аби лишити батькам пам'ять про себе, Тетяна почала вишивати ікону. Закінчивши цю вишивану роботу, перейшла до іншої і завдяки вишивці, розповідає майстриня, почала повертатися до життя. Сьогодні заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Пащенко має в своєму доробку понад 100 картин на різну тематику. Серед її робіт є вишитий портрет президента України Володимира Зеленського та його дружини Олени.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок