26 бригада з Житомирщини зняла документальний фільм про Бахмут

26 бригада з Житомирщини зняла документальний фільм про Бахмут

кіно, культура, документальний фільм, Бахмут, артилерія, бригада, Житомирщина
Місто Бахмут. Кадр з документального фільму, знятого 26 бригадою. Скрин із фільму "Бахмут. 26 артилерійська бригада"

Пресслужба 26 артилерійської бригади, яка дислокується на Житомирщині, зняла документальний фільм про Бахмут. Стрічку презентували до 10 річниці початку російсько-української війни та напередодні 2 річниці повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Про це йдеться на сторінці 26 артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича в мережі Facebook.

Документальна стрічка триває понад пів години та складається з двох частин.

Перша частина має назву "Бахмут. Капеланське служіння". Автори фільму розповідають про події 24 грудня 2022 року, коли у переддень Різдва Христового привезли допомогу як артилерійським розвідникам бригади, так і цивільному населенню, яке продовжувало перебувати у місті. А станом на 1 лютого 2023 року в Бахмуті продовжували перебувати близько 6 тисяч людей, з них 200 дітей.

Друга частина фільму присвячена артилерійській розвідці та займає дві третини загального часу стрічки. В цій частині показано тільки пів дня роботи спостережного пункту артрозвідки на початку січня 2023 року. Загалом цей пункт 26 бригади діяв у Бахмуті з листопада 2022 року до лютого 2023 року, здійснюючи виявлення цілей та корегування вогню.

26 бригада з Житомирщини зняла документальний фільм про Бахмут
Робота спостережного пункту артрозвідки 26 бригади в Бахмуті. Скрин із фільму "Бахмут. 26 артилерійська бригада"

26 бригада з Житомирщини зняла документальний фільм про Бахмут
Місто Бахмут Донецької області. Скрин із фільму "Бахмут. 26 артилерійська бригада"

Як сказав напередодні презентації кінострічки в ефірі міжрегіонального інформаційного проєкту "Суспільне. Спротив" керівник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков, це вже 13 документальна кінострічка, яку зняли із залученням пресслужби 26 бригади, починаючи з 2018 року, і третя стрічка від з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Стрічка, це невеличкий зріз про місто, розповідь про його захист в розрізі дій бригади.

"Саме Бахмут є для нас ключовим містом, яке ми звільняли ще в 2014 році, де ми перебували постійно на ротаціях до повномасштабного вторгнення. І з перших днів боїв за Бахмут, з серпня 2022 року, ми тут перебуваємо і захищаємо", — сказав у коментарі Олег Калашніков.

Раніше Суспільне розповідало, що в січні 2023 року у Бердичеві в музеї 26 артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича відкрили нову експозицію, присвячену історії бригади та участі її військовослужбовців у російсько-українській війні.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок