Повномасштабне вторгнення завдало збитків довкіллю Житомирщини на суму 427 млн доларів

Повномасштабне вторгнення завдало збитків довкіллю Житомирщини на суму 427 млн доларів

війна, обстріли. збитки, екологія, довкілля, Житомирщина, Держекоінспекція
Збитки екосистемі Житомирщини внаслідок обстрілів армією РФ. Фото: Державна екологічна інспекція Поліського округу

Сума збитків, завданих екосистемі Житомирщини за майже два роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну, становить понад 427 мільйонів доларів США.

Про це йдеться на сайті Державної екологічної інспекції Поліського округу із посиланням на дослідження команди UA War Infographics — міжнародної волонтерської спільноти, яка розслідує наслідки перебування армії РФ в Україні після повномасштабного нападу.

У повідомленні сказано, що в результаті російської агресії екосистема Житомирщини зазнала збитків у розмірі 427 мільйонів 600 тисяч доларів. 4 об’єкти важкої промисловості на території області були пошкоджені та забруднюють навколишнє середовище.

Загалом по Україні збитки, завдані українській екосистемі за час повномасштабної війни, сягають майже 60 мільярдів доларів. Для порівняння — ВВП Латвії у 2022 році склав 41,2 млрд доларів", — пише Держекоінспекція Поліського округу.

Раніше начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський розповідав Суспільному про наслідки ракетно-бомбових ударів, які призвели до забруднення хімічними речовинами земель, водних артерій, атмосферного повітря, накопичення канцерогенного сміття. За його словами, лише внаслідок пожеж на нафтобазах, які сталися через ракетно-бомбові удари агресора, в атмосферне повітря потрапило близько 13 200 тонн забруднюючих речовин. Загальна площа забруднених при цьому земель – понад 30 гектарів.

Внаслідок ракетного обстрілу військами РФ також постраждав лісовий фонд державних підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, розповів начальник Інспекції.

Війна, обстріли. збитки, екологія, довкілля, Житомирщина, Держекоінспекція
Лісівники ліквідовують наслідки обстрілів на території заповідника. Фото: Державна екологічна інспекція Поліського округу

"Горіння лісових та інших насаджень загальною площею понад 2000 гектарів додало ще понад 1,5 мільйона тонн забруднюючих речовин. Також фахівці Інспекції провели обстеження місця падіння збитого літака поблизу Житомира та встановили, що на площі 0,9 гектара пошкоджено 652 дерева до ступеня припинення росту. Загальний розмір шкоди склав понад чотири з половиною мільйони гривень", — сказав у коментарі начальник Держекоінспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

Начальник відділу охорони заповідника "Древлянський" Іван Мойсієнко розповідав у червні 2023 року Суспільному, що наслідками перебування та обстрілів російськими військами території Древлянського заповідника на Житомирщині є більше 2000 гектарів згорілого лісу, збитки на десятки мільярдів гривень та суцільно заміновані території.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок