"Навантаження не таке, як було в період пандемії COVID-19" — Тетяна Лутай

"Навантаження не таке, як було в період пандемії COVID-19" — Тетяна Лутай

"Навантаження не таке, як було в період пандемії COVID-19" — Тетяна Лутай
. Фото: Ольга Степуренко/Суспільне Житомир

На Житомирщині за тиждень зареєстровано 8 тисяч 800 випадків захворювань на грип, ГРВІ, COVID-19. Хоча показники захворюваності нині перевищують епідеміологічний поріг, проте навантаження на медичну систему не таке, як було в період пандемії COVID-19.

Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу епіднагляду Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяна Лутай.

За її словами, кількість хворих з початку жовтня коливалася від 6-7 тисяч до 9 тисяч за минулий тиждень.

"222 людини за минулий тиждень госпіталізували до стаціонарів або лікувально-профілактичних закладів області. 222 госпіталізованих до 9000 хворих — це не досить велика цифра. Нині навантаження не таке, як було в період пандемії COVID-19. За минулий тиждень на коронавірус захворіли близько 500 людей. І ця цифра різко не зростає, вона майже постійна. 20% хворих на COVID-19 госпіталізували, бо перебіг цього захворювання важчий за інші респіраторні вірусні інфекції. Підтвердженням цього є показники летальності. У нас за минулий тиждень померли від наслідків коронавірусу три людини, а з початку епідсезону, з 2 жовтня, померли 11 жителів області, в той час як від грипу не зареєстровано жодного летального випадку", — повідомила Тетяна Лутай.

За її словами, показники захворюваності нині перевищують епідеміологічний поріг.

"Якщо в цифрах говорити, то показники захворюваності за останній тиждень перевищують епідпоріг на 23%, — каже Тетяна Лутай. — Це свідчить про те, що у нас середній рівень епідеміологічної активності гострих респіраторних вірусних інфекцій".

Представниця центру контролю та профілактики хвороб зауважила, що обмежувальні заходи мали позитивний результат під час пандемії коронавірусу і це стримувало подальше поширення інфекції.

"Замість слова "карантин" професійніше вживати "обмежувальні заходи". Відповідно до законодавства вони застосовуються органами влади залежно від епідеміологічної ситуації, яка є в кожному регіоні, в кожному районі. На Житомирщині найвищі показники захворюваності на ГРВІ за останній тиждень були у Бердичівському районі. Далі йде Звягельський район, потім — Житомирський район, а за ним — Коростенський. На кожній території окремо можливе застосування обмежувальних заходів, в кожному окремому навчальному закладі, колективі. Це залежить від конкретної ситуації", — розповіла Тетяна Лутай.

Раніше Суспільне повідомляло, що Житомирщина увійшла до трійки областей України, де перевищений епідпоріг на грип та COVID-19, тому можуть вводитися певні обмежувальні протиепідемічні заходи.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок