Коростишів на Житомирщині переводять на погодинний графік подачі води: водоканал під загрозою відключення

Коростишів на Житомирщині переводять на погодинний графік подачі води: водоканал під загрозою відключення

Жителів Коростишева з 1 грудня планують перевести на погодинний графік подачі води. За 2023 рік місцевий водоканал втратив близько 16 мільйонів гривень через несплату містян за воду та низькі тарифи на послуги — підприємство можуть відключити від електропостачання.

Про це Суспільному розповів директор Коростишівського водоканалу Віктор Снітко. З його слів, підприємство не має з чого платити податки та оплачувати рахунки за електроенергію.

"Наше підприємство отримало листа від Житомирської обласної енергетичної компанії, що з 1 грудня вони з нами розривають усі договірні відносини. У нас критична ситуація, немає чим платити. Знаходимось у великих боргах. Сплачувати за водопостачання і водовідведення немає можливості", — сказав Віктор Снітко.

Коростишів, водоканал, Віктор Снітко
Директор коростишівського водоканалу Віктор Снітко. Коростишів, Житомирщина, листопад 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк/Суспільне

"Це страшне, — говорить місцева жителька Олександра Ткачук. — І так більше води немає, ніж є, бо то там прорвало, то там. І так двічі-тричі на тиждень: води немає, а потім тече болото, і за це ми сплачуємо по 67 гривень".

Коростишів на Житомирщині переводять на погодинний графік подачі води: водоканал під загрозою відключення
Олександра Ткачук. Коростишів, Житомирщина, листопад 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк/Суспільне

Зі слів Віктора Снітка, за спожиті послуги жителі Коростишева боргують водоканалу близько 5 мільйонів гривень. Близько 10 мільйонів гривень підприємству винна держава за погашення різниці в тарифі. Зараз у Коростишеві за послугу водопостачання містяни платять по 36 гривень 20 копійок за кубометр, а за водовідведення — 27 гривень 25 копійок за кубометр.

Коростишів водоканал
Коростишів, Житомирщина, листопад 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк/Суспільне

Місцевий житель Сергій розповів кореспондентам Суспільного, що у разі погодинної подачі води доведеться робити її запаси.

"Електроенергія подорожчала і не вистачає грошей — я їх розумію, але треба шукати якийсь вихід", — сказав Сергій.

Житель Коростишева Сергій
Житель Коростишева Сергій. Коростишів, Житомирщина, листопад 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк/Суспільне

Секретар Коростишівської міськради Євгеній Защипас телефоном розповів, що проблему намагатимуться розв’язати на сесії міськради.

"ҐВодоканал дійсно має великі борги — до 16 мільйонів гривень. Ми на понеділок скликаємо сесію, у четвер-п’ятницю пройдуть постійні комісії. Будемо намагатися таким чином запросити депутатів прийти на сесію і підтримати водоканал. А якщо ні і вони не прийдуть, то будемо далі розмовляти з боржниками: якось на них впливати, щоб вони сплачували рахунки", — сказав Євгеній Защипас.

Секретар Коростишівської міськради Євгеній Защипас
Секретар Коростишівської міськради Євгеній Защипас. Коростишів, Житомирщина, листопад 2023 року. Фото: Катерина Тарасюк/Суспільне

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок