Перейти до основного змісту
На Житомирщині 28 відсотків укриттів непридатні для використання – результати обстежень

На Житомирщині 28 відсотків укриттів непридатні для використання – результати обстежень

На Житомирщині 28 відсотків укриттів непридатні для використання – результати обстежень
Ілюстративне фото. Ілюстративне фото Суспільного Житомир

На Житомирщині 28 відсотків захисних споруд непридатні для використання, з них вісім відсотків під час оперативних перевірок були зачинені без можливості потрапити до них. Про це 22 червня під час брифінгу розповів начальник відділу організації заходів цивільного захисту Головного управління ДСНС у Житомирській області Дмитро Гаврилюк.

За його словами, обліковується три тисячі 429 захисних споруд, з яких:

  • 122 сховища;
  • 925 протирадіаційних укриттів;
  • Дві тисячі 342 найпростіших укриттів.

Під час обстежень, які проводили рятувальники спільно з поліцією та представниками місцевої влади, дивилися на готовність укриттів прийняти людей, також звертали увагу на вільний доступ до них.

"За результатами обстежень встановлено, що 72 відсотка всіх захисних споруд придатні для укриття населення, до них забезпечений цілодобовий доступ. Водночас 28% виявилися непридатними для прийому населення, а вісім відсотків були зачинені без можливості потрапити до них", – сказав Дмитро Гаврилюк.

Перевіряли також найпростіші укриття, які знаходяться під землею – підвальні або цокольні приміщення будинків. За словами представника ДСНС, в них мають бути створені мінімальні умови для переховування людей, в тому числі і під час повітряної тривоги. Але такі умови є не скрізь. Частина укриттів підтоплена ґрунтовими водами, у частині відсутня доступність до них людей з інвалідністю.

"В окремих укриттях потрібно провести косметичний ремонт, навести елементарний порядок, налагодити там вентиляцію, водопостачання, каналізування, електропостачання, створити запас харчів, збільшити кількість місць для сидіння або лежання, влаштувати інтернет-мережі з використанням Wi-Fi", – каже Дмитро Гаврилюк.

Також не скрізь є таблички із вказівкою, де знаходиться укриття та із зазначенням власника, місця зберігання ключів, контактів людини, у якої ці ключі зберігаються.

Що відомо про проведення перевірок та стан укриттів

У 2022 році на Житомирщині взяли на облік та привели в готовність 2182 найпростіших укриття. На те, щоб привести до ладу фонд захисних споруд цивільного захисту області з бюджетів різного рівня виділили гроші на загальну суму 19 мільйонів гривень. Про це йдеться у відповіді на запит журналістів Суспільного Житомир, зробленого у січні 2023 року.

10 випадків порушення правил облаштування, утримання або доступу до укриттів розслідують працівники поліції Житомирської області. Ще 11 справ передали до суду. Про це говорили під час підбиття попередніх підсумків перевірок укриттів та сховищ в області 16 червня 2023 року.

Житомир

Понад 200 звернень про закриті укриття чи їх незадовільний стан залишили на початку червня 2023 року житомиряни у Telegram-каналі Житомирської міської ради. Другого червня у Житомирі міська комісія проінспектувала декілька укриттів у житлових будинках. Шостого червня на позачерговій сесії Житомирської міської ради виділили п’ять мільйонів гривень на ремонт укриттів в ОСББ та управляючих компаніях.

24 з половиною мільйони гривень з обласного бюджету витратили на ремонт укриття в Житомирській обласній дитячій лікарні.

Бердичів

В Бердичеві на Житомирщині суд зобов’язав філію "Укртелекому" привести у придатний до використання стан укриття, розраховане на 150 людей. У Бердичеві протирадіаційне укриття на вулиці Новоіванівській, 48, призначене для переховування двохсот жителів мікрорайону. Але приміщення використовують для зберігання картоплі та консервації. На будівництво укриття для Бердичівської гімназії виділили вісім мільйонів гривень.

Звягель

У Звягелі на Житомирщині розповіли, чи доступні укриття та в якому вони стані.

Коростень

"Укриттів в місті достатньо", – Коростенський міський голова Володимир Москаленко розповів про кількість та стан сховищ. Кореспонденти Суспільного побували в кількох укриттях.

Міська рада Коростеня подала заявку на отримання субвенції на будівництво укриття в міському ліцеї №8. Якщо держава не дасть гроші – збудуємо своїми силами, сказав перший заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок