169 безробітних долучилися цього року до "Армії відновлення" на Житомирщині – це 12 місце по Україні

169 безробітних долучилися цього року до "Армії відновлення" на Житомирщині – це 12 місце по Україні

169 безробітних долучилися цього року до "Армії відновлення" на Житомирщині – це 12 місце по Україні
Працівники "Армії відновлення" наводять лад в громадському місці. Фото: сайт Житомирської ОВА

Житомирщина станом на 16 травня посідає 12 місце серед областей України по залученню людей до "Армії відновлення". Загалом з початку року до проєкту в області вже долучилися 169 безробітних, розповіла в етері Українського радіо Житомир начальниця управління реалізації політики зайнятості Житомирського обласного центру зайнятості Світлана Карпович.

За словами Світлани Карпович, зі 169 безробітних – вісім з числа внутрішньо переміщених осіб. Людям пропонують роботу відповідно до їхніх можливостей.

"Якщо є заборона, підтвердження закладу охорони здоров’я про певні вади здоров’я, то ми таким особам не пропонуємо суспільно корисні роботи. Щодо кваліфікації, то сьогодні це найпростіші види робіт, які не потребують відповідної підготовки", – каже представниця центру зайнятості.

Чи зберігається статус безробітного

Середній термін участі в "Армії відновлення" в Житомирській області – 17 днів. На період участі у суспільно-корисних роботах статус безробітного за людиною зберігається, каже Світлана Карпович. Але виплата допомоги по безробіттю, якщо вона в цей період здійснювалася, відкладається. І коли особа повертається в службу зайнятості, то така допомога по безробіттю поновлюється.

Основні види робіт на Житомирщині

Серед основних видів робіт, які виконують учасники проєкту, представниця центру зайнятості назвала допомогу вразливим верствам населення як вид, що на Житомирщині набирає найбільшої популярності. Це допомога людям із інвалідністю, похилого віку, одиноким, дітям, хворим. Також це участь в облаштуванні місць для переселенців, ремонтно-відновлювальні роботи постраждалих осель, підтримка готовності захисних споруд та найпростіших укриттів, розчищення від чагарників та прибирання придорожніх смуг, заготівля дров, плетіння маскувальних сіток. Види робіт залежать від потреб конкретного регіону.

Оплата праці

В цей період залучені до "Армії відновлення" отримують не менш ніж 6700 гривень. Зі слів Світлана Карпович, в цьому році на зарплату безробітним Житомирська обласна служба зайнятості вже перерахувала близько одного мільйона гривень.

Участь в проєкті "Армія відновлення" громад Житомирщини

Станом на 16 травня із 66 громад області від початку дії проєкту більше половини долучилися до "Армія відновлення". Зі слів Світлана Карпович, служба зайнятості не може організовувати суспільно корисні роботи без рішення органів влади, органів місцевого самоврядування про необхідність залучення таких безробітних і про види робіт, які необхідні для організації їх на території громади.

"Перше, це прийняття рішення органу влади громади, яке має бути погоджене із військовим командуванням, тому що це трудова повинність громадян в період воєнного стану. Потім орган, який прийняв таке рішення, звертається до структурних підрозділів служби зайнятості області і відповідно укладається договір про залучення зареєстрованих безробітних про залучення до суспільно корисних робіт. Договори укладають як з комунальними підприємствами, так і з громадами. Загалом укладені 30 договорів. Найактивніше працюють громади Житомирського району, громади решти трьох районів області тільки розпочинають роботу в цьому напрямку", – розповіла представниця центру зайнятості.

Що відомо про проєкт "Армія відновлення" на Житомирщині

Проєкт "Армія відновлення" в Україні стартував восени 2022 року. Житомирщина долучилася до нього в грудні 2022 року. В тому році залучені до робіт 81 особу з числа безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості. Їм загалом виплатили понад 369 тисяч гривень з фонду служби зайнятості на оплату праці.

В цілому по Україні близько 14,5 тисяч безробітних осіб залучені до армії відновлення, лідери – області, які значно постраждали від військових дій. Житомирщина – на 12 місці.

169 безробітних долучилися цього року до "Армії відновлення" на Житомирщині – це 12 місце по Україні
Працівники "Армії відновлення" на Житомирщині прибирають зрізані гілки дерев. Житомирщина. Фото: сайт Житомирської ОВА

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок