У Житомирі зросла популяція болотної черепахи європейської. Це єдиний вид черепах у фауні України, тому він занесений до Міжнародної Червоної книги. Про це Суспільному розповів кандидат біологічних наук Іван Хом'як.
За його словами, через сухі останні декілька років обміліли заплави водойм, в яких розмножуються черепахи європейські і кількість цих тварин у водоймах Житомира зросла.
"В околицях Житомира через тривалу засуху кількість черепах збільшилася. З'явилося більше мілководдя, що спричинило локальні збільшення чисельності. Крім того, яйця черепах добре прогрівалися і молодняка вилуплювалося більше. Це призвело до невеликої популяційної хвилі. Проте ця хвиля не охоплює не лише всю Європу, але навіть не стосується всієї України. Є місця, де черепахи починають зникати. Особливо це стосується південних регіонів та Лівобережної України", – розповідає Іван Хом'як.
Не можна вказувати в яких місцях живуть черепахи та чіпати їх, адже це може негативно вплинути на їхню популяцію.
"Не можна виставляти відкрито в мережу локації раритетних видів, які мають міжнародний, раритетний статус, – каже Іван Хом'як. – Це порушує законодавство і стосується будь-якого виду. Таких тварин не потрібно турбувати, тому що це один з факторів, який їм загрожує. Вони вимушені будуть мігрувати і не факт, що вони мігрують у кращі місця. Якщо ви десь бачите таких черепах, краще обійдіть це місце стороною, оскільки це може бути місцем їхньої гніздівлі. Вони не можуть покинути маленьких і це може завдати їм шкоди".
16 травня Іван Хомяк разом із групою студентів проводив дослідження одного з місць проживання черепах на околицях Житомира. Робили це з особливою обережністю та спостерігали за черепахами здалеку, використовуючи бінокль. Досліджували кількість тварин та їхній приблизний вік.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube