Екоінспекція дослідила зразки проб води з річки Тетерів на Житомирщині. Матеріали направили до правоохоронних органів

Екоінспекція дослідила зразки проб води з річки Тетерів на Житомирщині. Матеріали направили до правоохоронних органів

Екоінспекція дослідила зразки проб води з річки Тетерів на Житомирщині. Матеріали направили до правоохоронних органів
. Станишівська громада, Житомирщина, 20 березня 2023 року. Фото Дмитро Поліщук для Суспільне Житомир

Екоінспекція дослідила зразки проб води з річки Тетерів у селі Слобода-Селець Житомирського району та виявила перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій за низкою показників. Матеріали направили до правоохоронних органів. Про це третього квітня Державна екологічна інспекція повідомила на своєму сайті.

20 березня 2023 року працівники Інспекції виїхали в село Слобода-Селець Житомирського району, де, за повідомленням на телефонну "гарячу лінію", ймовірно, відбувався несанкціонований скид у річку Тетерів стічних вод, та відібрали проби невідомої речовини зі зливної каналізаційної мережі та з самої річки – 500 метрів вище та нижче скиду. На час проведення обстеження опади були відсутні.

Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю провели необхідні дослідження проб води. Результати показали перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій.

В пробі води з колектора зливових вод зафіксовано високий вміст наступних забруднюючих речовин:

  • азот амонійний;
  • загальне залізо;
  • хлориди;
  • хімічне споживання кисню/ХСК;
  • біохімічне споживання кисню-5;
  • сухий залишок;
  • завислі речовини.

Це не є характерним для якості зливових вод, які стікають з території виробничих об'єктів та населених пунктів у результаті випадання атмосферних опадів (сніготанення) чи поливання вулиць.

"З метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства та попередження забруднення водного об'єкта, Інспекція направила лист до Житомирської міської ради та комунального підприємства "Експлуатація штучних споруд" Житомирської міської ради, аби фахівці установ вжили заходів реагування та провели обстеження колектора зливових вод на предмет виявлення фактів несанкціонованого врізання (чи скиду) у зливову мережу з подальшим потраплянням стічних вод до річки Тетерів", – йдеться у повідомленні.

Від Житомирської міської ради екоінспекція отримала інформацію, що працівники комунального підприємства "Експлуатація штучних споруд" спільно з представниками лабораторії "Житомирводоканалу" провели обстеження та відбір зразків проб води в місці безпосереднього скиду та по всій довжині колектора: від вулиці Параджанова, 127а (м'ясокомбінат) – до випуску (села Слобода-Селець). При спробі обстежити зливовий колектор на відрізку, який розташований на території одного з суб'єктів господарювання, де стічна вода за кольором ідентична тій, що скидалася до річки Тетерів, керівництво цього підприємства не допустило працівників до огляду мережі.

Екоінспекція направила копії всіх матеріалів, складених за результатами обстеження, та лист від Житомирської міської ради до Житомирської окружної прокуратури і Житомирського районного відділення поліції для вжиття заходів реагування.

Що відомо

Читайте також

  • У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів.
  • Скид у річку Батиївка стоків молокозаводу у Брусилівській громаді на Житомирщині – розпочато кримінальне провадження.
  • У Житомирі почали списання грошей з банківських карток за проїзд у громадському транспорті міста: що відомо.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок