У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів

У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів

У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів
Скид у річку заводських стоків у Брусилівській громаді – розпочато кримінальне провадження, Брусилів, 3 січня 2023 року. Фото: Житомирська обласна прокуратура

Третього січня на земельні ділянки жителів Брусилова, які живуть поблизу очисних споруд місцевого маслозаводу, потрапили нечистоти. Перший скид нечистот був 29 грудня – тоді нечистоти потрапили в річку. Староста Карабачинського старостинського округу Аліна Святнюк розповіла Суспільному, що у скидах нечистот підозрює Брусилівський маслозавод.

29 грудня місцеві жителі зняли на відео, як нечистоти потекли у річку Батиївка та в три ставки вниз за течією.

"29 грудня жителі звернулися до мене і попросили виїхати на місце, щоб показати, що там твориться, – каже Аліна Святнюк. – Ми все зафіксували – жителі і я – зробили фото, відео. Того ж дня селищною радою була створена комісія, яка знову виїхала туди, на місце, і знову все зафіксувала. Вчора ввечері (третього січня – ред.) жителі знову виїхали на місце, виявивши там помпу. Вони зняли відео, на якому видно, що метрів 100-150 в городи був протягнутий шланг і йшло відкачування нечистот в городи".

У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів
Аліна Святнюк. 4 січня 2023 року. Скрін з відео

У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів
Скид нечистот в річку Батиївка, Брусилів, 29 грудня 2022 року. Фото: Аліни Святнюк

Зі слів Аліни Святнюк, забруднює річку та земельні ділянки Брусилівський маслозавод.

"Ситуація із відходами з Брусилівського маслозаводу триває вже багато років. Люди багато скаржилися, писали звернення, але безрезультатно. Люди потерпають від нестерпного смороду восени та влітку. Далі почалися виливання цих відходів вже на земельні ділянки жителів нашого селища. Люди почали звертатися, повідомляти керівництву, але вони відмовляються від причетності до цього", – говорить жінка.

У коментарі Суспільному телефоном директор Брусилівського маслозаводу Микола Вознюк причетність заводу до ситуації зі скидом нечистот у річку та на городи заперечив.

"З мого боку і з боку підприємства порушень не було жодних. То талі води, дощі, які пройшли. Вони не лише туди пішли – вони і будинки нам заповнили більше, ніж потрібно. Це природа, я нею не керую. Стосовно очисних споруд, то ми повністю робили рекультивацію три роки тому. Проблем з ними зараз немає, карти працюють в штатному режимі згідно технології. Одна наповнюється, інша відстоюється – так воно йде одне за одним. Запах може бути, коли спека вище 35 градусів", – сказав директор маслозаводу.

В Держекоінспекції Поліського округу Суспільному розповіли, що їхні фахівці поїдуть на місце забруднення річки та земельних ділянок у Брусилові для відбору проб.

"Ми будемо відбирати і проби ґрунту, і проби води для того, щоб встановити, як даний суб’єкт господарювання поводиться з відходами у вигляді господарсько-побутових стічних вод", – розповів заступник керівника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Мельничук.

У Брусилові знову зафіксували скид нечистот – цього разу на городи місцевих жителів
Сергій Мельничук. Житомир, 4 січня 2023 року. Фото: Ольга Степуренко для Суспільне Житомир

Після публікацій про скиди у ЗМІ Коростишівська окружна прокуратора розпочала кримінальне провадження за фактом порушення правил охорони водних об'єктів. Досудове розслідування проводить і Житомирське районне управління поліції. Наразі Суспільне звернулося до цих відомств за коментарями про результати розслідувань – очікуємо відповіді на запити.

За словами Аліни Святнюк, після публічного розголосу про забруднення річки у Брусилові жінка отримала погрози.

"Другого січня, коли я вийшла на роботу, до мене завітав керівник маслозаводу Микола Вознюк: не вітаючись – мабуть, не в гарному настрої. В кабінет він не зайшов і сказав: "Я тобі дякую за "новорічні привітання" нам. Я перед тобою в боргу не залишуся". Я вважаю, що це психологічний тиск на мене, як на посадову особу і як на жительку громади. Наступного дня я звернулася в поліцію, зафіксувала це – з мене взяли пояснення, і ось така ситуація", – говорить Аліна Святнюк.

"По-перше, я був не сам – в мене є свідки. Мені потрібна була копія цієї заяви, бо по закінченню всього розслідування я подаватиму до суду за блокування роботи підприємства і за наклеп. А те, що було – я просто зайшов і сказав: "Пані, я вчинив по закону, не так, як ви". І пішов. Ось все, що було сказано. Якщо вона трактує, що для неї закон – це погроза, тоді, вибачайте, значить, вона чогось боїться", – сказав Суспільному Микола Вознюк.

Аліна Святнюк каже, що основна вимога жителів громади до маслозаводу – оновити очисні споруди.

Суспільне стежить за перебігом досудового розслідування у справі забруднення нечистотами річки та земельних ділянок у Брусилівській громаді і повідомлятиме про нові подробиці.

Що відомо

  • 29 грудня жителі Брусилова виявили, що у річку Батиївка невідомі скинули нечистоти із різким запахом, забруднивши воду. Староста Карабачинського старостату Брусилівської громади Аліна Святнюк розповіла Суспільному, що підозрює у скиді місцевий маслозавод. Керівник заводу причетність підприємства до цієї ситуації у коментарі Суспільному заперечив.
  • Після публікацій у засобах масової інформації про те, що у річку Батиївка на Брусилівщині потрапляють неочищені стоки місцевого маслозаводу, прокуратура розпочала кримінальне провадження.

Ще по темі

  • Врятувати річку: жителів Житомирщини закликають підписати петицію про порятунок річки Рось.
  • Річки Житомирщини: хто забруднює та як їх очистити.
  • Очищення джерел на Житомирщині допоможе підвищити якість води в річках – житомирський біолог Іван Хомяк.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок