23 березня кореспонденти Суспільного побували на навчаннях мобілізованих та подивилися, як десантники готують їх для фронту.
Заступник начальника навчального центру Десантно-штурмових військ розповідає, що після мобілізації військових направляють до навчального центру. Там вони упродовж 30 днів проходять базову загальну військову підготовку, після чого їх розподіляють на фахову підготовку. Залежно від спеціальності, яку військовослужбовець отримує, підготовка на фах триває від семи до 14 днів.
Заступник начальника навчального центру каже, що вони збирають передовий досвід військових із частин і також включають його в підготовку.
Журналісти Суспільного поспілкувалися із 40-річною військовослужбовицею, яка упродовж останніх чотирьох місяців служить у складі десантно-штурмових військ. У мирному житті вона була перукаркою, виховувала двох дітей. З початком повномасштабного вторгнення вся її родина пішла воювати і жінка теж вирішила стати на захист України. Ці навчання з бойової підготовки для неї, каже, вже не перші.
"Хочу захищати Україну. Мені розбили будинок, тому треба захищати. Я пройшла чотири військкомати, щоб потрапити сюди, адже я взагалі не військова людина. Але подумала: ні, треба йти вчитися і мстити. У нас всі рідні на війні: і хлопці, і дівчата. Треба захищати. Якщо не підуть жінки, то чоловіків мало. Мусимо захищати", – говорить військовослужбовиця.
На питання, чи їй нестрашно, жінка каже, що боїться лише за своїх дітей.
"Якщо дітей не побачу, і якщо мої діти будуть голодні – от тоді буде страшно. Більше всього в житті боюся, щоб діти не голодували і щоб на нас не наступали", – розповідає військова.
Вибухи, димові завіси, постріли з автоматів, багнюка – так в умовах, наближених до бойових, проходять заняття з подолання психологічної смуги перешкод. Інструктор групи спеціальної психологічної підготовки каже, що мобілізовані вчаться долати ознаки істерики, паніки, агресії та ступору.
"Пройшовши тут такі навчання, вони потім значно впевненіше почуватимуться на полі бою, адже знатимуть як працювати зі своїм психологічним станом", – говорить інструктор.
У навчальному класі підготовки засобів застосування протиповітряної оборони інструктори проводять заняття з технічної та спеціальної підготовки
"На спеціальній підготовці стрільці-зенітники мають можливість здійснити імітовані пуски з переносних зенітно-ракетних комплексів "Ігла" та "Ігла-1" в різний час доби, у різних погодних умовах на різних курсах", – говорить інструктор з підготовки ППО.
"На даних навчальних місцях відпрацьовується практичне виконання стрільб, – каже інструктор з вогневої підготовки. – Представлені такі зразки озброєння як ПК, МГ, ДШК та "Браунінг". Всі військовослужбовці виконують стрільбу з усіх видів кулеметів. Треба навчити військовослужбовця прицільно вести стрільбу, а не просто хаотично поливати кулями".
Заняття з тактичної медицини для військовослужбовців проводять інструктори, які вчилися цьому за кордоном та мають сертифікати міжнародного зразка.
Не всі можуть бути снайперами, адже для цієї роботи треба бути психологічно та фізично витривалим, говорить мобілізований військовий, який обрав собі снайперський напрям.
"Посидючість, терпіння і те, що снайпери – вони свого роду одинаки. Постійно в собі", – каже чоловік.
"Україні потрібні резерви, тому не треба ховатися від військкоматів – треба йти й допомагати нашим хлопцям", – говорить ще один військовий.
Ще по темі
- Пішла служити у "Гвардію наступу": сімейна лікарка з Житомирщини записалася до штурмової бригади "Лють".
- "Гвардія наступу": на Житомирщині триває набір добровольців.
- "Не можна розслаблятися, війна поруч з нами", – житомирський адвокат та військовий Володимир Сірач.
- "Не було жодної паніки", – начальник Житомирського військового інституту Олександр Левченко про початок вторгнення РФ.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: