Станом на 13 лютого понад 100 жителів Житомирщини подали заявки на вступ до підрозділу "Сталевий кордон". Це одна з восьми штурмових бригад "Гвардії наступу", які формуються в Україні задля захисту та визволення територій України від російських військ.
Офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій у коментарі Суспільному розповів, що "Сталевий кордон" – це штурмова бригада державно-прикордонної служби України.
"Це 15-тий мобільний прикордонний загін, який братиме участь у штурмових діях. Туди набираються вмотивовані люди, які бажають боронити нашу країну. І це винятково добровольці", – каже Юрій.

Окрім набору добровольців до штурмової бригади "Сталевий кордон", триває набір до об'єднаної штурмової бригади "Лють" Національної поліції України та бригад Нацгвардії.
"Національна гвардія України створила шість нових бригад, – розповідає офіцер служби кадрової роботи Національної гвардії України Іван. – Кожна з бригад відповідатиме за свій службовий напрямок. Єдине, що їх буде відрізняти – це місця розташування бригад. Але всі ці бригади виконуватимуть завдання безпосередньо в зоні бойових дій, там, де потрібно. Вони звільнятимуть нашу країну від ворога".

Вступити до лав штурмових бригад можуть як чоловіки, так і жінки.
"З-поміж жінок ми переважно потребуємо тих, які мають певні спеціальності. Це кухари, фельдшери, медичні працівники, бухгалтери", – каже офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій.
За його словами, основними умовами вступу є такі:
- вік від 18 до 60 років;
- досвід військової служби не є обов'язковим;
- відмінний стан здоров'я;
- відсутність проблем із законом.
Офіцерка служби кадрового забезпечення Житомирського районного управління поліції Вікторія Стаценко додала, що:
- кандидати мають бути громадянами України;
- повинні вільно володіти українською мовою;
- повинні мати високий рівень фізичної підготовки.
"Громадянин України, який виявив бажання продовжувати службу у штурмовій бригаді "Лють", має зареєструватися, подати заявку і пройти умови конкурсу", – каже Вікторія Стаценко.

"Для того, щоб ми могли дізнатися, чи готовий кандидат проходити службу у цьому підрозділі, чи ні, потрібно пройти військово-лікарську комісію. Вона визначить, наскільки людина здорова і чи є придатною для проходження служби. Після усіх етапів перевірки кожен проходить курс навчання", – каже офіцер відділу комплектування прикордонного загону Юрій.
Подати заявку на вступ добровольці можуть або онлайн на офіційному сайті "Гвардії наступу", або ж у місцевих ЦНАПах. Набір до штурмових бригад "Гвардії наступу" триватиме до кінця березня 2023 року.
Що відомо
- Третього лютого 2023 року на Житомирщині оголосили набір у "Гвардію наступу". Які умови вступу, зарплата та бойові завдання чекають на охочих. Станом на 9 лютого 17 тисяч українців подали заявки на вступ до "Гвардії наступу".
Читайте також
- У Житомирі для школярів провели навчання з протимінної безпеки.
- Шиють подушки, балаклави, рукавиці: літні люди у Житомирі допомагають військовим.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube