Американець Джед Джонсон став опікуном шістьох хлопців з інвалідністю, які до цього жили в Романівському будинку-інтернаті, що на Житомирщині. Разом із ними родина Джонсонів живе поблизу Житомира в селі Іванівка. Кореспонденти Суспільного побували у Джеда вдома.
В Україну родина Джонсонів приїхала у 2012 році. До цього вони жили в Америці, розповідає Джед. Він був директором благодійного фонду "Родини з дітьми, що мають психологічні травми". Дружина була медсестрою. Їхня родина планувала усиновити хлопчика з інвалідністю. Але, зі слів Джеда, їм так і не вдалося цього зробити через проблему з документами. І тоді вони разом з дружиною вирішили залишитися в Україні.
Приїхали до Житомира і створили благодійну організацію "Дім гідності", яка піклується про людей з інвалідністю. Джонсони збудували дім неподалік Житомира, в Іванівці.
Сьогодні Джед та Кім є опікунами шістьох хлопців. Джек каже, що хлопці різні і не з простими характерами.
35-річний Антон живе в родині американців п'ять років.
"Антон зараз дуже любить своє життя, – розповідає Джед. – Коли ми його забрати, він говорив тільки одне слово. Якщо ми його питали: хто тебе любить, він говорив: Бог. Зараз він відкрився і може багато що сказати. Тут він буде в безпеці, він не буде боятися. Ми впевнені, що люди мають бути з родиною, а не жити в інтернаті. Це – не життя".
Джед каже, що хлопці називаються його папа, інколи – Жека. За його словами, спілкування і підхід до кожного дуже індивідуальний і їх треба вчити всьому поступово.
"Головне – не як ми хочемо, а як вони хочуть. Коли один із хлопчиків почав тут жити, він не міг сказати, що відчуває. Він мав багато болю всередині і не знав, що з цим зробити. І в такому випадку він може бути агресивний. Я йому сказав: іди до своєї кімнати. В кімнаті він кричав і після цього починав плакати, тому що він не хотів бути таким. І ми говорили, і я обіймав його і молився. І я сказав: все буде добре, ми будемо разом" – розповів Джед.
В роботі із хлопцями з інвалідністю родині Джонсонів допомагає соціальна працівниця Марія Семенюк.
"Допомагаю з усім, – каже Марія, – організовую різні проекти, веду документацію, допомагаю хлопцям з походами до лікарів".
Корекційною педагогинею в "Домі гідності" впродовж чотирьох місяців працює Інна Дзюба. Жінка говорить, що хлопці веселі, відкриті та щирі.
"У кожного із особливих людей є своя родзинка, за допомогою якої можна розвивати людину, і вона буде корисна для суспільства", – сказала Інна Дзюба.
В перші дні повномасштабної війні у домі Джонсонів в Іванівці знайшли прихисток понад 60 людей. Джед говорить, коли бомбили Житомир, то їхній будинок дрижав. В березні родина вирішила виїхати до Німеччини, а через чотири місяці повернулася до України. Джед говорить, що дуже любить селянське життя, каже, кози, кури, собаки – це терапія на українській землі.
"Ми любимо жити тут. Все, що не посадиш – росте. Наша терапія дуже проста. але ефективна", – каже Джед Джонсон.
Читайте також
- Безвісти зниклий воїн: житомирянка Олена Новицька шукає свого чоловіка, зв'язок із яким обірвався восени.
- Вишивка повернула мене до життя – вишивальниця з Житомирщини Тетяна Пащенко.
- "Це буде найбільша в Європі плантація промислових конопель" – підприємець Мішель Терещенко.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: