У Звягельському районі Житомирщини вперше встановили камери спостереження у сільській громаді

У Звягельському районі Житомирщини вперше встановили камери спостереження у сільській громаді

У Звягельському районі Житомирщини вперше встановили камери спостереження у сільській громаді
. Встановлення камер відеоспостереження, Ярунська ОТГ, Житомирщина, січень 2023 року. Фото: Facebook Ярунська ОТГ

Ярунська територіальна громада стала першою сільською громадою Звягельського району, яка встановила у своїх населених пунктах камери спостереженння. Про це Суспільному розповів голова Звягельського району Іван Туровський.

За його словами, система "Безпечне місто" працює у Звягелі, а от у сільських громадах району до цього камер спостереження не було. Ярунська стала першою.

У коментарі Суспільному очільник Ярунської громади Сергій Романюк розповів, що громада за власний кошт встановила 31 камеру спостереження вартістю 490 тисяч гривень. У тому числі, дві камери по типу "робот".

"Сім камер – це центральна садиба – центр Яруня. І в кожному населеному пункті нашої громади поки що по чотири камери – в'їзні частини, виїзд і центр. Дані з кожного населеного пункту сходяться на монітор до старости, щоб кожен староста бачив, що відбувається у ввіреному йому населеному пункті, а також ідуть на мій кабінет. У мене стоїть великий монітор, на якому я маю можливість бачити кожен населений пункт в місцях, де стоять камери", – розповів Сергій Романюк.

За словами голови громади, камери встановили заради підвищення безпеки. Зробити це планували ще до того, як почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

"Ми планували зробити це ще раніше і, якби зробили, то 2023 року масштабніше крокували б, але війна внесла корективи, тому ми поки що стартували з такої кількості, – говорить Сергій Романюк. – До сервера поліції ми поки не під'єднані, але поліція за потреби приїжджає до нас і переглядає записи з камер. Ми спрацювали на перспективу і одразу замовили камери такої якості, щоб їх можна було потім підключати до центрального сервера, який невдовзі мають організувати у Житомирі. Зараз наш Звягель під'єднаний до львівського сервера. Ми, як я й сказав, туди поки що не під'єднані. В подальшому, коли ми додамо ще кілька камер, тоді ми доєднаємося до сервера".

Кількість камер у Ярунській громаді збільшуватимуть.

"В подальшому ми плануємо розвивати цей напрямок, тому що безпекове питання є актуальним та важливим, особливо в умовах війни. Хочемо розширити мережу покриття за рахунок грошей місцевого бюджету та підприємців, зацікавлених у попередженні злочинності на території громади", – розповів голова Ярунської громади.

Читайте також

  • Кордон з Білоруссю на Житомирщині зашивають окопами та заливають бетоном.
  • У Черняхівській громаді знайшли скинутий російським літаком реактивний боєприпас, який впав у лісі, але не здетонував.
  • Вчителька зі Звягеля увійшла до списку переможців цьогорічного Радіодиктанту національної єдності.
  • Троє школярок зі Звягеля виготовляли браслети, брелки й заколки для волосся та продавали їх, збираючи кошти на потреби ЗСУ.
  • В повітряну тривогу в укритті житомирянин виявив тіло людини.
  • Двигун з "Волги" та підручні матеріали: як школяр з Житомира розробив прилад отримання електроенергії від дощу.
  • Житомирська дирекція "Укрпошти" отримала світлодіодні лампочки для обміну.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок