"Треба дотримуватись Конституції України" – керівник Житомирської єпархії УПЦ про безпекові заходи СБУ

"Треба дотримуватись Конституції України" – керівник Житомирської єпархії УПЦ про безпекові заходи СБУ

"Треба дотримуватись Конституції України" – керівник Житомирської єпархії УПЦ про безпекові заходи СБУ
. Житомир, 9 січня 2023 року. Фото: Суспільне Житомир

Керівник Житомирської єпархії УПЦ Никодим каже, що в демократичній державі потрібно дотримуватись Конституції України. Про це він сказав Суспільному, прокоментувавши проведення безпекових заходів СБУ на території житомирських монастирів та скитів УПЦ (МП).

Суспільне зверталося до керівника єпархії другого грудня 2022 року, коли відбулись перші контррозвідувальні заходи. Тоді на дзвінки кореспондентів Никодим не відповів. Коментар Суспільне отримало дев’ятого січня 2023 року.

"У демократичному суспільстві і в демократичній державі мають жити всі згідно Конституції, згідно тих законів, які є. І якщо сьогодні хтось порушує закон, то потрібно приймати певні міри. І якщо десь були ці обшуки, те чи інше, то проведені певні заходи. І що ми можемо сказати проти цього? Якщо я десь порушив закон або Конституцію, то я готовий відповідати перед державою за ті свої дії, якщо я в чомусь їх десь порушив", – сказав Никодим.

Що відомо

  • Другого грудня 2022 року співробітники Служби Безпеки України провели безпекові заходи на трьох об'єктах Української православної церкви у Житомирі та Житомирському районі: у Свято-Анастасіївському жіночому монастирі та двох скитах, де виявили заборонену літературу та людей, які перебувають на зв'язку з громадянами Росії.
  • Восьмого грудня на Житомирщині фахівці СБУ спільно з представниками Нацполіції та Нацгвардії продовжили перевіряти монастирі УПЦ Московського патріархату. Цього разу перевірки проводили в монастирях Коростенського району.
  • У Службі безпеки Україні завершили низку обшуків у храмах УПЦ Московського патріархату Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях. За результатами обшуків знайшли російські паспорти, "перепустки федеральних радників РФ" та прапор "Новоросії".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок