Заперечення збройної агресії Росії проти України – на Житомирщині судитимуть священника

Заперечення збройної агресії Росії проти України – на Житомирщині судитимуть священника

Оновлено
Заперечення збройної агресії Росії проти України – на Житомирщині судитимуть священника
. СБУ повідомила про підозру римо-католицькому священнику. Житомир, грудень 2022 року. Фото: СБУ Житомирщини

На Житомирщині судитимуть священника, якого обвинувачують у запереченні збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році. Він підтримував наративи російської пропаганди та поширював їх серед парафіян. Про це 22 грудня Суспільному розповіла речниця Прокуратури у Житомирській області Тетяна Гоша.

За її словами, слідство встановило, що навесні 2022 року, під час дії воєнного стану, 50-річний дієцезіальний священник римокатолицької церкви, настоятель однієї з парафій Житомирського району, скоїв кримінальне правопорушення.

"Провівши богослужіння з нагоди релігійного свята – Вербної неділі, він "дав настанови" прихожанам, нав'язуючи свої переконання. Зокрема, стверджував про недостовірність фактів скоєння воєнних злочинів військовослужбовцями Росії стосовно цивільного населення у Бучі. Обвинувачений заперечував збройну агресію РФ проти українського народу, умисно підтримував наративи російської пропаганди та поширював їх серед парафіян", – каже Тетяна Гоша.

Речниця СБУ Житомирщини Ірина Мартинюк розповіла Суспільному, що священник у своїх "промовах" перед вірянами називав "постановкою" факти численних вбивств і катувань людей армією РФ у Бучі і закликав не довіряти офіційній інформації українських держустанов та ЗМІ про вчинені росіянами воєнні злочини.

"Більше того – цей священник агітував прислухатися лише до нього, бо він нібито був на Київщині під час тимчасової окупації частини регіону. Досудове розслідування завершили. Обвинувальний акт скерували до суду", – розповіла Ірина Мартинюк.

Заперечення збройної агресії Росії проти України – на Житомирщині судитимуть священника
Житомир, грудень 2022 року. Фото: СБУ Житомирщини

Прокурори Житомирської обласної прокуратури надіслали до суду обвинувальний акт стосовно священника за фактом заперечення ним збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

Досудове розслідування проводили за частиною 1 статті 436-2"Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників" Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років або арешту на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.

ОНОВЛЕНО на 17:00

На сайті управління Київсько-Житомирської дієцезії оприлюднили повідомлення, в якому йдеться, що про справу підозри священника за фактом заперечення збройної агресії РФ проти України було відомо з весни.

"Священик співпрацює з прокуратурою у справі розслідування. Відповідно до статті 62 Конституції України, "особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду". Священик відсторонений від керування парафією на час судового розслідування", – повідомляють на сайті.

Читайте також

  • Другого грудня співробітники Служби безпеки України проводили контррозвідувальні (безпекові) заходи на об'єктах УПЦ московського патріархату у Житомирській області. Під час безпекових заходів у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах на Житомирщині виявили людей, які перебувають на зв'язку з громадянами РФ.
  • У Службі безпеки Україні завершили низку обшуків у храмах УПЦ Московського патріархату Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях. За результатами обшуків знайшли російські паспорти, "перепустки федеральних радників РФ" та прапор "Новоросії".
  • Восьмого грудня СБУ завершила безпекові заходи у жіночому і чоловічому монастирях та у Скиті УПЦ (МП) на Коростенщині. В ході перевірки виявили чоловіків з кримінальним минулим, які контактували із абонентами з Білорусі та РФ, а також пропагандистську релігійну літературу, надруковану в Росії.
  • 14 грудня СБУ продовжує перевіряти об'єкти УПЦ: цього разу у Коростені та Овручі.
  • Методички Кремля, молитви за РФ і переписка з патріархом Кірілом – що знайшла СБУ на об'єктах УПЦ Коростеня і Овруча.
  • У 2022 році зміни в церковному календарі стосуватимуться лише дати святкування Різдва, інші свята переносити не будуть.
  • У Сінгурах під Житомиром жителі села блокували місцеву церкву – вимагають переходу до ПЦУ.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок