На Житомирщині 361-у тисячу домогосподарств, які отримували природний газ від "Житомиргаз Збуту", перевели до іншої газопостачальної компанії – "Нафтогазу України". За рішенням уряду це зробили автоматично. Починаючи із червня, за використаний газ люди платитимуть після отримання нових квитанцій.
Про це Суспільному розповіла керівниця газопостачальної компанії "Житомиргаз Збут" Олена Благодарська. Вона каже, що споживачів природного газу перевели до іншої компанії автоматично та без попередження. Гроші, які люди заплатили за послугу раніше, повернуть. У червні люди отримають дві квитанції – за спожитий газ у травні та за попередні борги ще перед "Житомиргаз Збутом".
"Рахунки за спожитий газ у травні споживач отримає вже від іншої, діючої на цей момент газопостачальної компанії – "Нафтогазу України". І розрахунки за травень вже потрібно проводити із ними. Борги, які були у споживачів за попередній період, тобто до 30 квітня 2022 року, потрібно платити попередньому постачальнику, тобто ТОВ "Житомиргаз Збут", – каже Олена Благодарська.
Житомирянка Тетяна Ільницька, яка 22 червня прийшла до зали для роботи із клієнтами "Житомиргаз Збуту", каже, що не знає, куди платити гроші за газ, бо четвертий місяць не отримує квитанції.
"Коли почалася війна, я не отримала жодної квитанції по сплаті за газ. Я прийшла з’ясувати, чому мене перевели до нової компанії, що це за компанія, куди і як треба платити".
Відвідувачка Світлана Цюпа розповіла, що вже зробила оплату за спожитий у травні газ.
"Ми заплатили гроші за газ старому постачальнику. І сьогодні прийшли сюди написати заяву, щоб нам їх повернули, бо постачальник змінився", – каже Світлана Цюпа.
"Я хочу, щоб мені повернули гроші, які я заплатила за газ, використаний у травні, – розповіла жителька села Довжик Людмила Святюк. – Я заплатила 14 травня, а потім дізналася, що на початку травня нас перевели до "Нафтогазу".
Термінове переведення споживачів газу до іншої компанії – вимушений крок, сказав керівник НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко під час пресконференції 21 червня.
"До нас перейшли всі клієнти облгаззбутів. Чому? Тому, що в них не було газу, щоб постачати людям. У нас на потреби населення не вистачає третини від потрібних обсягів газу", – сказав Юрій Вітренко.
За словами експерта з енергетичних питань Олександра Харченка, права українських споживачів не порушували.
"Облгази та газзбути, які контролювали 75 відсотків розподільчого ресурсу в газовій індустрії України, відмовилися надалі постачати газ за тими умовами, які визначені для постачання газу приватним споживачам. І, таким чином, всі ці споживачі опинилися в "Нафтогазі" як у постачальника "останньої надії". Наразі є рішення уряду, що протягом військових дій і протягом наступного опалювального сезону змін у ціні газу для постачання приватним споживачам не станеться", – сказав Олександр Харченко.
Читайте також
- З першого липня у Новограді-Волинському до 12 гривень зросте вартість проїзду в громадському транспорті
- У Брусилові на Житомирщині вартість проїзду підвищують вдвічі – квиток коштуватиме 20 гривень.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber