Жительки села Троща Вільшанської громади облаштували у будинку культури кімнату, де у вільний від роботи час безкоштовно шиють екосумки для своїх односельців. Про це Суспільному розповіла директорка будинку культури села Троща Любов Олійник.
За її словами, майстрині за власною ініціативою навчилися шити сумки з тканини, бо у такий спосіб хочуть привернути увагу до питання забруднення довкілля пластиковими пакетами.
"Екосумки – це один з найпростіших варіантів заміни пластикових пакетів та зменшення їх використання у побуті, – говорить Любов Олійник. – Нам не байдуже до стану екології, тому працівниці будинку культури та бібліотеки за допомогою інтернету самостійно опанували техніку виготовлення сумок з тканини. У нас є кімната, обладнана швейними машинками, і у вільний від роботи час ми збираємося там і шиємо".


"Шиття – це моє хобі. Я займаюся ним ще з дитинства, тож, мені нескладно робити викройки сумок і разом з моїми колегами їх шити. Ми виготовляємо зручні, місткі, привабливі моделі, котрі приємно брати до рук. А ще плануємо розробити власний логотип для впізнаваності наших сумок", – розповідає художня керівниця Трощанського будинку культури Олена Островська.


Для пошиття сумок трощанські майстрині використовують різні види тканин, прикрашаючи готові сумки аплікацією та декором. Наразі вони вже виготовили близько сотні сумок, які безкоштовно роздають односельцям, жителям громади та гостям, котрі приїжджають у село.
"Стараємося шити якісно та креативно, – говорить завідувачка Трощанської сільської бібліотеки Людмила Костюк. – Нам приємно, коли люди ходять з нашими сумками і вже менше використовують у магазинах пластикові пакети. Сільські продавчині теж просять нас шити сумки. Односельцям подобається те, що ми робимо, і вони допомагають нам чим можуть. Місцеві жительки Ганна Колосівська та Таїсія Матусєвич подарували нам нові тканини різних видів. Люди приходять, цікавляться нашою роботою і ми проводимо для них майстер-класи з пошиття сумок".


Екологічний проєкт Трощанського сільського будинку культури "Екосумка – екологічна альтернатива пластиковим пакетам" підтримали у місцевому старостаті та Вільшанській громаді.
"Цей проєкт є дуже актуальним і потрібним для збереження екології, особливо, зважаючи на те, що в дію уже вступив закон щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України, – каже староста Трощанського старостинського округу Вільшанскої сільської ради Тетяна Мельник. – Ми передали на баланс будинку культури з місцевої школи дві швейні електромашини. А в бюджеті Вільшанської сільської ради на 2022 рік у галузі культури планується фінансова підтримка цього проєкту".

Зараз трощанські майстрині шиють екосумки, але кажуть, що далі збираються також займатися ще й пошиттям невеликих екоторбинок з тканини, котрі можна буде використовувати для овочів, фруктів, крупів та інших сипучих продуктів.


Що відомо
- 10 грудня почав діяти закон, який обмежує використання пакетів у закладах торгівлі.
- Життя без поліетиленових пакетів. Якими є альтернативи та як відмовитися від пластику.
- Екоторби та багаторазові мішечки: житомирянам розповіли, як обійтися без пластикових пакетів.
- Учні житомирської спецшколи пошили більше 100 екологічних мішечків для покупок.
Читайте також
- У Романівській громаді не освоїли 200 тисяч гривень субвенції, виділених на будівництво водогону у селі Гордіївка.
- У селі Рижів Чуднівської громади вшанували пам'ять 33 місцевих жителів, котрих у 1943 році живцем спалили нацисти.
- Патрульна поліція Житомирської області презентувала мікроавтобус-лабораторію, яку можна використовувати для проведення техогляду автомобілів.
- У Житомирі комунальникам завадили перекрити каналізаційну врізку в зливові мережі.
- У Житомирі провели соту операцію на серці за півтора місяця.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber