22 грудня у Житомирі в міському "Навколокультурному просторі" представили прем'єру перформансу "Спірна територія", складовими якого є хореографія, перформанс та електронна музика. Перформанс відбувся в рамках фестивалю "ArsТетеrіvStage". Про це Суспільному розповів програмний координатор фестивалю Андрій Мерхель.
За його словами, жанром проєкту "Спірна територія" є аудіовізуальний танц-перформанс.
"Сьогоднішній перформанс – це спецпроєкт, який спеціально створений для проєкту "ArsTeterivStage" і передбачає співпрацю житомирських митців з запрошеними учасниками, – каже Андрій Мерхель. – "Спірна територія" – проєкт, який піднімає право на голос, право на вибір, і піднімає питання кордонів, які існують в буквальному сенсі, політично-географічному і метафоричному сенсі".
Танцівниця з Києва Ольга Кебас каже, що людина має прагнути позбуватися протиріч, які її оточують.
"Головна ідея перформансу є в самій назві "Спірна територія", – каже Ольга Кебас. – Ми завжди перебуваємо у протиріччах і людина сама в собі має протиріччя. Це я хочу, а це не хочу. Хочу і не можу. Це я так сприймаю, мені це подобається чи навпаки. Кожен перформанс різний. Якби цей перформанс ми повторювали в іншому просторі, це був би зовсім інший перфоманс, тому що простір – інший, глядачі, котрі прийдуть, – інші, музика, можливо, буде трохи іншою".
У проєкті "Спірна територія" поєдналися візуальні засоби і електронна музика.
"Сьогодні я концентруюся на тому, що буде звучати, – каже медіа-артист Сергій Вілка. – Я відповідаю за звук. Це композиція, яка буде створюватися наживо, в реальному часі. Вона буде складатися з різних звуків електроніки та гри на флейті".
"Я реалізую візуальний супровід за допомогою аудіовізуальних проєкцій, – каже медіа-артист Сергій Дишлевий. – Одна проєкція відображається на екрані, друга – на проєкційній сіточці. Самі проєкції відображають певне поєднання графіків, певної інтерактивної історії, де зображення і графіка у реальному часі моделюються рухами і тілом танцю".
У Житомирі відбулася прем'єра проєкту "Спірна територія". Затим перформанс покажуть і в інших містах України.
Читайте також
- У Житомирі провели фестиваль польської колядки.
- У Житомирському Домі української культури проходять безкоштовні майстер-класи з виготовлення дідухів.
- Кожен може стати благодійником: у Житомирі шукають волонтерів, які допоможуть здійснити мрії дітей.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber