Кожен може стати благодійником: у Житомирі шукають волонтерів, які допоможуть здійснити мрії дітей

Кожен може стати благодійником: у Житомирі шукають волонтерів, які допоможуть здійснити мрії дітей

Кожен може стати благодійником: у Житомирі шукають волонтерів, які допоможуть здійснити мрії дітей
Колаж Суспільне Житомир

Житомирян та жителів області запрошують долучитися до всеукраїнської соціальної ініціативи "Різдво у коробці" і допомогти здійснити мрії дітей із соціально незахищених сімей. Про це в етері "Українського радіо "Житомирська хвиля" сказала соціальна працівниця благодійного фонду "Карітас-Житомир" Юлія Мельник.

За її словами, до благодійної акції, яку вони проводять спільно з ініціаторами –молодіжною громадською організацією "YMCA Kyiv" – Житомирщина долучається вже втретє. У попередні два роки подарунки зібрали для 175 дітей із соціально незахищених сімей.

"Цьогоріч волонтери "YMCA Kyiv" сказали, що ми можемо подати список із 200 дітей, – каже Юлія Мельник. – Ми маємо можливість не тільки реалізувати дитячу мрію, а й допомогти канцелярським приладдям, одягом, спортивним інвентарем. Діти мріють про різні речі, але можемо сказати з попереднього досвіду, що часто ці мрії співпадають зі звичайними побутовими потребами: хтось хоче заколки для волосся, ляльку, одяг чи взуття. Хтось замовляє аудіобудиночок, який читає казки. Багато дітей мріють про машинки на пультах, про безпровідні мишки".

Аби мати змогу подарувати подарунки всім 200 дітям, організатори працюють за певними умовами.

"Наші партнери, з якими ми співпрацюємо – благодійні фонди та центри соцслужб – спілкувалися з батьками та дітьми. Вони розповідають дорослим про умови від організаторів. Згідно цих умов, подарунок має вкладатися в суму близько 350 гривень. Якщо хтось може зробити подарунок на більшу суму – будь ласка. Але ми просимо сім'ї орієнтуватися на таку суму при замовленні подарунків", – розповіла Юлія Мельник.

Як стати благодійником і організувати подарунок для дитини з соціально незахищеної сім'ї?

"Зробити це дуже просто, – говорить Юлія. – Є одразу кілька способів, котрі докладно прописані на сайті проєкту "Різдво в коробці".

Варіанти благодійної допомоги:

  • обрати зі списку одну дитину або кілька дітей, купити бажаний подарунок і надіслати;
  • зареєструватися на сайті і пожертвувати певну суму на подарунки для дітей;
  • стати волонтером – закуповувати, пакувати і надсилати подарунки.

"Ми все враховуємо, – каже Юлія Мельник. – Можна подарувати один спільний подарунок кільком дітям, які виховуються в одній сім'ї. Якщо в сім'ї виховується дитина з інвалідністю, ми теж це беремо до уваги, щоб і її не обділити".

Кому можна купити подарунок

  • подарунок сім'ї;
  • дітям до 6 років,
  • дітям від 6 до 15 років.

За словами Юлії Мельник, після того, як благодійник обирає, якій дитині придбати подарунок, організатори відмітять позначкою в списку цю дитину.

"Організатори так спрацьовують, що без подарунка у будь-якому разі не лишається ніхто, – розповіла Юлія. – Більше того – потім вони нам надсилають ще подарунки, яких не було в списку, які ми можемо вручити ще кільком дітям".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Вибір редакції

На початок