3 грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. Жителька Попільнянської громади Вікторія Федорчук з дитинства має інвалідність. Наразі жінка є волонтеркою, створила благодійний фонд, мандрує світом та знайомиться з відомими артистами й політиками.
За кілька років діяльності фонду "Незламні", який Вікторія Федорчук створила, щоб допомагати людям з інвалідністю, було проведено кілька десятків благодійних заходів.
"У нас була велика фотовиставка, заходи для людей з інвалідністю, – каже Вікторія Федорчук. – Ми хочемо привернути увагу до людей з інвалідністю. І дати розуміння людям, які відчувають невпевненість, що насправді все можливо у житті. Головне те, що у тебе всередині. Потрібно ніколи не здаватися та бути прикладом для інших".
Вікторія розповідає, що хоче донести усім, що інвалідність – це не вирок. Попри будь-який діагноз люди з інвалідністю можуть жити на повну. Наразі жінка любить подорожувати, відвідувати концерти в Києві та знайомитися з новими людьми, серед яких артисти, політики та меценати. Один із них допоміг втілити жінці її мрію.
"Він мені сказав: "Я хочу виконати твою мрію". Я подумала, що це сказано для телебачення. Але через декілька днів Андрій мені зателефонував і сказав, що їдемо у Париж. Я перепитала чи він серйозно, а він сказав: "Їдемо, обирай дату". Ми поїхали на п'ять днів: я, мама і сестра. У нас був персональний водій, гід, готель, екскурсії. Ми весь Париж об'їздили", – розповіла Вікторія Федорчук.
Жінка говорить, що держава має більше дбати про людей з інвалідністю. За її словами, одна із найважливіших проблем для таких людей, як вона – доступність.
"В Європі для людей з інвалідністю доступно все. Я там пересувалася без перешкод. Це і в метро, маршрутках, потягах. Ми не відчували дискомфорту. Там відчуваєш себе людиною", – говорить Вікторія.
Володимир Федорчук каже, що його донька стала успішною в житті завдяки своєму характеру та наполегливості.
"Сила волі у неї була з дитинства, вона себе завжди вела, як доросла, – каже батько Вікторії. – Ніколи не впадала в ступор або в паніку, завжди себе вела достойно. Вона розумниця. Наприклад, намітила собі ціль самостійно вивчити англійську мову – сама займалася і тепер може бути перекладачем".
Вікторія Федорчук каже, що Міжнародний день людей з інвалідністю для неї – це звичайний день та формальність.
"Людей із інвалідністю згадують тільки третього грудня, а інші 364 дні – забувають. Потрібно давати цим людям жити на повну. Я не хочу бути у своєму маленькому світі, я хочу бути корисною і жити на повну", – розповіла у коментарі кореспондентам Суспільного Вікторія Федорчук.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram