85 тролейбусів, 10 трамваїв і 14 автобусів щоденно дезінфікують у Житомирському трамвайно-тролейбусному управлінні. На санітарну обробку одного транспортного засобу витрачають майже пів літра дезінфікуючого засобу.
Представник ТТУ Євген Карпінський розповів Суспільному, що на придбання дезінфікуючих засобів з початку року ТТУ витратило 328 тисяч гривень. Дезінфекцію щоденно проводять дві бригади. Один літр дезінфікуючого засобу розводять у 900 літрах води. Такого розчину вистачає на 2 тижні обробки.
Працівник ТТУ Максим Токарчук, який працює дезінфектором, каже, що якісною обробкою є дезінфекція крапельним шляхом.
"Я обробляю поручні та сидіння. Потім тролейбус виїжджає за ворота і там його протирають. На один тролейбус витрачається 400-450 мілілітрів розчину. Розчин я розводжу сам", – говорить Максим.
Водій тролейбуса Олексій Дубовенко розповідає, що часткову дезінфекцію він разом із кондуктором проводить на кожній кінцевій зупинці громадського транспорту. Разом вони протирають і обробляють поручні та сидіння.
Контролюють якість санітарної обробки майстри змін, розповідає старший майстер Віталій Коваленко. За його словами, він перевіряє дотримання усіх вимог у присутності майстра, водія тролейбуса та кондуктора, котрі повинні мати дезінфікуючі засоби та маски.
Підприємство не купує дезінфікуючі засоби, які містять хлор, бо хлоровмісні засоби можуть викликати алергію у водіїв та пасажирів.
Автор: Володимир Шолдрук
Камера: Сергій Кобилянський