Перейти до основного змісту
Кількість хворих на коронавірус на Житомирщині зросла в чотири рази

Кількість хворих на коронавірус на Житомирщині зросла в чотири рази

У першій половині серпня 2024 року на Житомирщині зареєстрували 1178 випадків захворювання на COVID-19. Це в чотири рази більше, ніж у липні цього року.

Про це кореспонденту Суспільного Олексію Павлусенку розповів генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Іван Киричук.

За його словами, зростання захворюваності на коронавірус пов'язане з появою нового субваріанту FLiRT варіанту Omicron.

"З'явився новий субваріант коронавірусу FLiRT, який є більш агресивним в плані приєднання або інфікування людей. Ми отримали ще 420 доз вакцини проти COVID-19, зокрема, 100 доз для дітей", — розповів Іван Киричук.

У першій половині серпня до амбулаторії №12 "Центру первинної медико-санітарної допомоги" Житомира звернулися 2 тисячі 312 пацієнтів з підозрою на коронавірус. Завідувачка амбулаторії Олена Журбенко розповіла, що у 314 людей підтвердили наявність вірусу. За словами лікарки, його симптоми не відрізняються від звичайних інфекційних захворювань.

"Симптоми такі: підвищення температури, ломота в тілі, головний біль, катаральні явища. Як правило, 3-4 дні — і пацієнт відчуває покращення. Ускладнень небагато на сьогоднішній день. Таке зростання, мабуть, пов'язане з тим, що влітку люди почали більше подорожувати за кордон. Ще діти повертаються з таборів. Багато подорожуючих", — сказала Олена Журбенко.

Станом на 19 серпня в інфекційне відділення лікарні №1 Житомира госпіталізували 15 людей, які є в групі ризику або мають ускладнення. За словами завідувачки відділення Оксани Волкової, за першу половину серпня в лікарні зареєстрували 2 летальні випадки.

"Помер молодий чоловік 27 років. Його до нас перетранспортували з іншого лікувального закладу у вкрай важкому стані з вираженою дихальною недостатністю і дуже важкою пневмонією. На жаль, пізня госпіталізація, пізнє звернення шансів йому на те, щоб вижити, не залишили. А ще перед цим був випадок — чоловік 63 роки. Також був важкий COVID-19, він був у групі ризику, помер не від дихальної недостатності, не від ускладнень з боку легеневої системи, а через ускладнення у роботі серцево-легеневої системи", — розповіла Оксана Волкова.

За її словами, наразі дефіциту кисню у лікарні немає, як і пацієнтів, підключених до апаратів штучної вентиляції легень. Киснезалежні хворі отримують кисень з централізованої системи.

"З кисневої станції йде киснева подача до відділення. До кожного ліжка у нас є подача кисню. На сьогоднішній день забезпечення киснем задовільне. Він у нас є в повному обсязі", — повідомила Оксана Волкова.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Топ дня

Вибір редакції

На початок