Перейти до основного змісту
У Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ

У Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ

У Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ
. Суспільне Запоріжжя

Перші підсумки роботи чату "Запоріжжя – безпечне місто" в телеграм-каналі підбили учасники проєкту. Користувачі називають його платформою, де можна привернути увагу влади та суспільства до комунальних проблем. А виконком просить дати правову оцінку такій ініціативі.

В чаті запоріжці повідомляють, зокрема, про проблеми в житлово-комунальному господарстві міста, з якими стикнулися, розповів журналістам Суспільного ініціатор проєкту "Запоріжжя – безпечне місто" Дмитро Карташов. Проєкт покликаний поліпшити комунікацію між суспільством та міською владою, комунальними службами, керуючими компаніями, а також – з підрозділами Національної поліції та ДСНС.

Чат почав працювати 10 січня, а 12-го організатори подали звернення до міської влади з проханням залучити керівників департаментів та управлінь до комунікації із запоріжцями – користувачами телеграм-каналу. Крім того, налагодили зв’язок з Національною поліцією.

Спочатку кількість повідомлень та коментарів у чаті щодня зростала стрімкими темпами, й це дуже ускладнювало модерацію, розповідає Дмитро Карташов, зараз динаміка вирівнялася. Більшість керівників різних служб, до яких зверталися організатори проєкту, вітали таку ініціативу, проте, вочевидь, не всі, констатує Дмитро.

В Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ
Дмитро Карташов, ініціатор проєкту "Запоріжжя – безпечне місто".

Виконком Запорізької міської ради звернувся до Національної поліції із закликом дати правову оцінку діям Дмитра Карташова. З точки зору заявників, організація цього чату підпадає під статтю 353 Кримінального Кодексу України "Самовільне привласнення владних повноважень".

Журналісти Суспільного неодноразово зверталися до виконавчого комітету Запорізької міськради за коментарем, але часу на відповідь там не знайшли. Незабаром, ситуація буде з’ясована, каже Дмитро Карташов, посилаючись на свого адвоката.

"Ми намагаємося все це фільтрувати. Останнім часом були кинуті великі сили, щоб дискредитувати цей чат. Ми, навіть, були змушені на певний час припинити його роботу, через неможливість своєчасної модерації. Але ми докладаємо великих зусиль, щоб цей ресурс ніс винятково контструктив. Щоб були ґрунтовні зауваження на роботу чи, подекуди, бездіяльність комунальних підприємств міста."

У Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ
Суспільне Запоріжжя

Значний резонанс викликали в чаті "Запоріжжя – безпечне місто" повідомлення групи мешканців будинку по вулиці Лахтинська, 13, котрі виклали фото й відео стану затопленого каналізаційними стоками підвалу під трьома під’їздами. Будинком опікується керуюча компанія "Місто для людей".

В Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ

Запоріжець Олексій мешкає із сім’єю в цьому будинку з 2011 року. На його пам’яті підвал завжди був у незадовільному стані. Але проблема загострилася в середині 2020 року, й з жовтня місцеві жителі постійно звертаються до керуючої компанії та на гарячу лінії міської влади 1580, каже Олексій.

"Після резонансу з так званим «скандальним» чатом «Запоріжжя – безпечне місто», котрий створив Дмитро Карташов, наша керуюча компанія «Місто для людей» раптом виявила інтерес до нашого під’їзду. Вони оперативно зі мною зідзвонилися, а саме – інженер компанії. Почали приїздити сюди."

В Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ
Олексій показує журналістам Суспільного затоплений підвал.

Тож, чат "Запоріжжя – безпечне місто" став для Олексія та створеної ним у чаті групи, платформою, де можна привернути увагу влади та суспільства до проблем, пов’язаних із цим підвалом, і пришвидшити реакцію керуючої компанії, пояснює чоловік.

Оскільки стояки, по яких прокладені вертикальні труби каналізації, негерметичні, цей сморід піднімається в гору та дістається в усі квартири 2-го під’їзду, пояснює Олексій. За його словами, комарі, які також знайшли в цьому підвалі теплу домівку, відвідують мешканців цілий рік.

У Запоріжжі підбили перші підсумки роботи чату для повідомлень про проблеми ЖКГ
Суспільне Запоріжжя

Підвал затоплюється тому, що працівники компанії під час ремонту каналізаційної системи поставили на виході з будинку не трубу, а еластичний шланг, переконаний Олексій. Через його згини, всередині відкладаються відходи, тож, протік давно набагато вужчий, ніж треба.

Ситуацію в керуючій компанії "Місто для людей" прокоментувала прессекретарка Валерія Ситник. "Минулого тижня в п’ятницю надійшла інформація до керуючої компанії про те, що затоплений підвал в будинку 13 по вулиці Лахтинській. Одразу ж на місце виїхала аварійна бригада, вони розпочали відкачку. Після того, як була проведена відкачака й прочистка трубопроводу, провели обстеження. З’ясували, що там роз’єдналися труби каналізації. Це було спричинено засміченням. Вже на даний момент з підвалу вода відкачана. Провели сандезобробку, прочистку і з’єднали труби."

Олексій показує журналістам Суспільного затоплений підвал

Олексій каже, що заявки висять ще з минулого року:"Поки я не показав, що заявки досі висять з 19 листопада минулого року, керуюча компанія на них не реагувала. Вони приїздять, відкачують все це простим побутовим насосиком. Чому залишається вода? Він не може все з дна підняти. Я кажу їм: якщо залишився рівень сантиметрів 5, то ви не викачали."

Мешканці будинку по вулиці Лахтинська, 13 планують вже на початку лютого провести установчі збори, створити ОСББ і відмовитися від обслуговування керуючої компанії. Ситуацію ускладнює те, що перший поверх будинку – у комунальній власності. Але за допомогою депутатів міської ради, це питання можна було б вирішити, переконаний Олексій.

Читайте також: За 60 років жодного капремонту. Мешканці багатоповерхівки скаржаться на підтоплення підвалу

Топ дня

Вибір редакції

На початок