Дієва допомога: безоплатна психологічна підтримка у Запоріжжі

Дієва допомога: безоплатна психологічна підтримка у Запоріжжі

безоплатна психологічна підтримка в опліч хаб
Рецепція в Опліч ХАБ у Запоріжжі. Фото: Facebook/ Глобальний договір ООН в Україні

У Запоріжжі відкрили центр підтримки “Опліч ХАБ”, у якому містяни та переселенці, які постраждали від війни, можуть отримати безоплатну психологічну допомогу.

Ідея створення закладу з’явилась на початку року — розповідає генеральна директорка глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук. За її словами, “Опліч ХАБ” - пілотний проєкт.

"Ми дослідили досвід американців на предмет того: як в них працюють з людьми, які повертаються з війни. І вирішили спробувати об’єднати це і у нас. Так прийшла ідея арттерапії, так прийшла ідея йоги, і поєднання дитячої арттерапії і дорослої йоги",— розповіла Тетяна Сахарук.

Центр підтримки “Опліч хаб" у Запоріжжі
Тетяна Сахарук, генеральна директорка ГД ООН в Україні. Фото: Facebook/ Глобальний договір ООН в Україні

В “Опліч ХАБ” завдяки різноманітним терапевтичним активностям можна подбати про своє психологічне здоров’я. Серед активностей тут є індивідуальні і групові консультації психолога, групова арттерапія та групові фізичні активності, зокрема йога.

"Зал [для фізичної активності — ред.] у нас досить великий, може вмістити, навіть 50 людей. Тож, якщо є бажання — ласкаво просимо", — запрошує генеральна директорка ГД ООН в Україні

Безоплатна психологічна підтримка
Активності Опліч ХАБ. Фото: сайт Опліч ХАБ

Наразі у хабі працює чотири психологи. Два психологи, які працюють в форматі індивідуальної консультації. І два психологи, які працюють в арттерапевтичному напрямку. Це групові: для дорослих та дітей.

Опліч ХАБ, Запоріжжя
Кімната для арттерапії в Опліч ХАБ у Запоріжжі. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вже зараз проводяться групові консультації арттерапевтичні. Буде маленька група для діток та група для дорослих", розповідає психологиня “Опліч ХАБ” Валерія Кузнєцова.

безоплатна психологічна підтримка в Опліч хабі
Валерія Кузнєцова, психологиня “Опліч ХАБ”. Фото: Суспільне Запоріжжя

В “Опліч ХАБ” є дитяча кімната. Тож, поки батьки отримуватимуть консультації, діти віком від 3 до 14 років можуть провести час з користю разом з кваліфікованою педагогинею.

безоплатна психологічна підтримка для дітей та дорослих
Дитяча кімната в Опліч ХАБ. Фото: Facebook/ Глобальний договір ООН в Україні

"Тут активності розраховані на різний вік. Тут є і настільні ігри, і ігри для конструювання, і для рухливих ігор, ігри творчі, книги. Все сучасне мультимедіа, і телевізор і PlayStation. Найголовніший принцип роботи дитячої кімнати — це, аби дітям було цікаво, корисно, пізнавально", — розповідає соціальна педагогиня “Опліч ХАБ” Наталя Дибко.

Розваги з дітьми в “Опліч ХАБ”
Наталя Дибко, соціальна педагогиня “Опліч ХАБ”. Фото: Суспільне Запоріжжя

Одним із головних принципів хабу є конфіденційність — наголошує Тетяна Сахарук.

Записатися до центру підтримки можна телефоном, або за допомогою месенджерів: Viber чи Telegram.

"Також можна безпосередньо прийти до рецепції в нас постійно працюють наші адміністратори, з якими можна поспілкуватись, визначитись куди ти хочеш, на який час зручно, в який день прийти", — каже директорка.

Працює заклад п’ять днів на тиждень з 9 до 18, та в суботу з 9 до 16 години.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок