В Запоріжжі демонтували мідний барельєф з пам'ятника російському поету Пушкіну

В Запоріжжі демонтували мідний барельєф з пам'ятника російському поету Пушкіну

В Запоріжжі демонтували мідний барельєф з пам'ятника російському поету Пушкіну
. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі ввечері 26 липня комунальники демонтували мідний барельєф російського поета Олександра Пушкіна, який знаходився на однойменній площі.

Це Суспільному підтвердили у Запорізькій міській раді.

Там зазначили, що барельєф перебуватиме на зберіганні до вирішення його подальшої долі.

Площу назвали іменем російського поета на честь його візиту до Запоріжжя у травні 1820 року. А пам'ятник відкрили у 1999 році з нагоди 200-річчя від дня народження Пушкіна. Його створювали запорізькі скульптори Борис Чак та Федір Зайцев.

У Запоріжжі з площі Пушкіна прибрали його пам'ятник
Фото: Суспільне Запоріжжя

Пам'ятник складається з бетонної основи у вигляді пера в чорнильниці (кінчик пера з часом відламався). До основи прикріплений барельєф Пушкіна з кованої міді.

Через те що для проєкту забракло коштів, готовий пам'ятник відрізнявся від першочергово задуму авторів. Вони планували доручити вирізку майстру-гранітнику, проте замовлення дісталося підприємству із виготовлення надмогильних плит. Також не вистачило фінансування, щоб доповнити пам'ятник казковими героями з творів Пушкіна, як планували скульптори.

29 червня на сайті електронних петицій Запоріжжя була зареєстрована петиція про перейменування парку імені Пушкіна на парк імені гетьмана війська запорозького Пилипа Орлика. А 26 липня з'явилась петиція про перейменування площі Пушкіна на площу Українського Інтернаціонального Легіону. Наразі щодо обох пропозицій триває збір підписів.

Читайте також: У Кропивницькому демонтували пам'ятник Пушкіну

Залишився лише п'єдестал. У Миколаєві демонтували пам'ятник Пушкіну

У Чернігові на Валу демонтували пам’ятник Пушкіну

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок