На Хортиці провели інтерактивний урок української

На Хортиці провели інтерактивний урок української

На Хортиці провели інтерактивний урок української
. Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 21 листопада на Тарасовій стежці Тарасова стежка — шлях у північній околиці острова Хортиця, яким у 1843 році прогулювався Тарас Шевченко.острова Хортиця, що в Запоріжжі, відбувся інтерактивний урок із вивчення української мови.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Ольга Ларіонова.

Навчання організували членкині громадського об’єднання “Запорозькі берегині” та ветерани АТО. Урок присвятили Дню гідності й свободи, що відзначається в Україні 21-го листопада.

На Хортиці провели інтерактивний урок української
Суспільне Запоріжжя

Це вже другий курс із вивчення української мови, які влаштовують для всіх охочих на безоплатній основі. Перший стартував минулої осені й завершився написанням диктанту Єдності цьогоріч 9-го листопада.

Читайте також: Запоріжці долучилися до Радіодиктанту національної єдності

Через карантин, уроки відбуваються просто неба на різних локаціях міста. Про подорож Тараса Шевченка на Запоріжжя учасникам уроку-екскурсії розповіла слухачка курсів Валентина Вініченко.

На Хортиці провели інтерактивний урок української
Валентина Вініченко. Суспільне Запоріжжя

"Писав про Хортицю він, взагалі, багато. Якщо взяти його твори, це “Іржавець”, “Не хочу я женитись”, “Гамалія”. "Піду одружуся з моїм вільним другом, славним батьком запорозьким та з Великим Лугом. На Хортиці у матері буду довго жити”. Але в мене є стара книжка, написана запорізьким письменником Марком Шевельовим. Він написав про Тараса Шевченка — як він тут бував у діда Булата, як мандрував Хортицею. Там цікава була історія", — зазначила Валентина Вініченко.

Читайте також: У Запоріжжі стартували безплатні курси з Української мови

Голова ГО "Запорозькі берегині" Олена Шевчук розказала — її ідея полягає в тому, щоб зустрічатися історичних місцях Запоріжжя та говорити про поетів і письменників, які бували в Олександрівську (історична назва Запоріжжя), та лишили свій слід в історії краю.

На Хортиці провели інтерактивний урок української
Олена Шевчук. Суспільне Запоріжжя

"Сьогодні тема особлива, тому що ми зібралися у День гідності, саме на Хортиці, й сьогодні пройдемо стежиною Шевченка, будемо говорити про нього, його творчість, бо знаємо, що Шевченко був, можна сказати, символом Євромайдану", — зауважила організаторка заходу.

Охочих вивчати рідну мову виявилося багато. Тому минулого тижня організатори курсів запропонували міській владі створити у Запоріжжі мережу навчальних класів із безплатного вивчення української та допомогти з виділенням приміщень у різних районах міста. Про це повідомив співорганізатор курсів, ветеран АТО Михайло Пирог.

На Хортиці провели інтерактивний урок української
Михайло Пирог. Суспільне Запоріжжя

"Ми виступили з пропозицією, написали листа, а також є петиція на підписанні, про створення певної програми з провадження та розвитку української мови у Запоріжжі та Запорізькій області. У мерії ми розмовляли про міську програму і, в принципі, ми були почуті. На наступному тижні будемо зустрічатися з представниками відповідних департаментів. Є у нас певні фахівці, експерти, які можуть допомогти прописати фахово цю програму, яка планується на 2022-2026 роки, для того, щоб люди душею, серцем відчули, наскільки це красиво — розмовляти рідною мовою", — відзначив Михайло Пирог.

Викладачка курсів української та педагог медуніверситету Людмила Даниленко розповіла, що завжди розмовляє українською мовою, а російською взагалі не послуговується.

На Хортиці провели інтерактивний урок української
Людмила Даниленко. Суспільне Запоріжжя

"Мені інколи буває не зовсім комфортно, коли зі мною розмовляють російською, і мало того, коли я прошу, щоб до мене зверталися українською, то я отримую не дуже приємну відповідь. Я з цим живу багато років. І в мене виникло таке переконання, що я з цим повинна щось робити, повинна сама це змінювати", — розказала вона.

Людмила Даниленко також підкреслила, що багато мешканців Запоріжжя, які не вміють говорити українською, хочуть цього. Таке прагнення учнів, підкреслила викладачка, дуже надихає.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок