Запоріжці долучилися до Радіодиктанту національної єдності

Запоріжці долучилися до Радіодиктанту національної єдності

Доповнено
Запоріжці долучилися до Радіодиктанту національної єдності
Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, запоріжанки та запоріжці долучилися до написання Всеукраїнського Радіодиктанту національної єдності.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Запоріжжя Олена Черкун.

У Будинку Патріотів зібралися учасниці громадської організації "Запорозькі берегині", ветерани Антитерористичної операції, волонтери та слухачі безоплатних курсів з української мови. За підрахунками Суспільного, загалом 12 людей.

Запоріжжя долучилося до всеукраїнського диктанту
Суспільне Запоріжжя

Цьогорічний диктант називається "Слідом за пам’яттю". Автором та диктором тексту став український письменник Юрій Андрухович.

Як зазначила керівниця ГО "Запорозькі берегині" Олена Шевчук, найголовніша мета написання диктанту — це перевірити свої знання.

Запоріжжя долучилося до всеукраїнського диктанту
Олена Шевчук. Суспільне Запоріжжя

За словами Олени, під час написання, вона не замислюється над тим, легкий чи важкий текст, але після написання читає та аналізує власні помилки. Це допомагає зрозуміти власний рівень знання української мови на цей час.

Читайте також: В Україні відбувся радіодиктант національної єдності. Як це було.

Одна з учасниць Радіодиктанту, Олександра, вперше брала участь у такому заході. Вона назвала цей досвід цікавим та поділилася враженнями.

Запоріжжя долучилося до всеукраїнського диктанту
Олександра - учасниця Радіодиктанту. Суспільне Запоріжжя

"Я побачила, що явно будуть проблеми з розділовими знаками, орфографія на 90% ще було ок, а розділові будуть проблематичні, тому що речення дуже складні були. Саме цей момент, що ти пишеш, він теж доволі такий, повертає тебе в той стан школи й, взагалі, такий текст, що трохи повернув тебе в дитинство", — розповіла учасниця.

За словами співорганізатора проведення Радіодиктанту в Запоріжжі Михайла Пирога, охочих приєднатися в офлайн форматі було багато, але враховуючи карантинні обмеження, долучися тільки 12 людей.

Запоріжці долучилися до Радіодиктанту національної єдності
Михайло Пирог. Фото Суспільне Запоріжжя

"Важливість неоціненна цього диктанту, тому що це робиться не примусово. Кожен добровільно, зі свого власного розсуду, може у себе вдома, в жодному разі не соромлячись свого непевного знання української мови, долучитися до цього диктанту і зробити наступний крок на щаблі тих сходинок, які ведуть до кращого знання української мови", — каже Михайло Пирог.

Читайте також: Через книги, пісні, кіно: як вивчати українську. Радить мовниця

Що відомо

  • Надіслати на перевірку написаний радіодиктант можна поштою або на електронну адресу не пізніше 10 листопада. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected] у вкладенні в електронний лист, формат вкладення – jpg, tiff, png, bmp. Також перевірити диктант можна самостійно. Текст з’явиться на сайті Українського радіо 11 листопада об 11-00.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок