Центри масової вакцинації. Як це працює

Центри масової вакцинації. Як це працює

Марафон
Центри масової вакцинації. Як це працює
.

У Запоріжжі працюють шість пунктів масової вакцинації населення: п'ять із них розташовані безпосередньо у медичних закладах, а також центр, що розмістився у приміщенні Запорізького обласного центру молоді по вулиці Патріотична, 49. Минулими вихідними був відкритий пункт щеплення в Мелітополі, а цими вихідними відкриються пункти масової вакцинації в Бердянську та Василівці. Також очікують на відкриття центрів в Пологах, Токмаку та Оріхові.

Олексій Кулинич, директор Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА в ефірі програми “Сьогодні. Головне” в рамках інформаційного марафону “Вакцинація: право на вибір” докладно розказав про роботу цих пунктів щеплення.

Центри масової вакцинації (ЦМВ) відрізняються від звичайних стаціонарних пунктів тим, що туди може прийти будь-який громадянин України старші 18 років і зробити щеплення за власним бажанням. Для цього не обов'язково реєструватися у лист очікування на імунізацію через додаток "Дія" чи гарячу телефонну гарячу лінію МОЗ. Головне - мати із собою паспорт, телефон і час для того, аби відстояти чергу. Наразі такі центри працюють тільки у суботу і неділю здебільшого з 09:00 до 14:00. Втім, період роботи у кожного ЦМВ варто уточнювати окремо.

Читайте також: Вакцинація і право вибору: запорізька лікарка про алгоритми імунізації

“Зараз у запорізькій області задля вакцинації у центрах використовують CoronaVac. У неї є відповідний період, після якого необхідно вводити другу дозу, тож у пунктах масової вакцинації повідомляють, коли буде проводитися повторне щеплення. При цьому не обов'язково приходити в той самий пункт вакцинації”, - зазначає Олексій Кулинич.

У Запорізькій області наявні вакцини CoronaVac, AstraZeneca та Pfizer. Вони у достатній кількості, за словами Олексія Кулинича, зберігаються на регіональному складі і відповідно до потреб передаються до пунктів вакцинації із дотриманням особливостей холодового ланцюга та всіх вимог щодо транспортування.

Що відомо

  • Протягом минулої доби в запорізькій області проведено 2829 щеплень, в т.ч. 1740 – повторних (закінчили вакцинацію). Всього з початку вакцинальної кампанії щеплено 72 539 мешканець області, в т.ч. охоплено одним щепленням 38 805 з них, закінчили вакцинацію (отримали 2 щеплення) – 33 734 людини.
Читайте також: Впевненість, надія та страхи. Що літні люди з Запорізької області думають про вакцинацію
На початок