У Запоріжжі судяться компанії, які утилізують сміття

У Запоріжжі судяться компанії, які утилізують сміття

У Запоріжжі судяться компанії, які утилізують сміття
. Суспільне Запоріжжя

Між двома компаніями, які надають послуги з вивезення й утилізації сміття у Запоріжжі – "Вельтум" та "Гранік" - виникла конфліктна ситуація. Справа дійшла до суду.

Тетяна Димова працює заступницею директора з господарської роботи загальноосвітньої школи-інтернату “Орієнтир” у Запоріжжі з 2010 року. Каже: до 2021 року навчальний заклад співпрацював із компанією “Вельтум” щодо надання послуг з вивезення та утилізації побутових відходів.

А у 2021 році у січні двічі були оголошені торги на закупівлю послуг на вивезення та поховання твердих побутових відходів. Однак, підприємство “Вельтум” як виконавець послуг не з'являлося, зазначає заступниця директора.

"У попередні роки відносини із ТОВ “Вельтум” склалися не дуже вдало. Для зменшення кількості з вивезення сміття під час літніх канікул, або за браком місячного фінансування, необхідно обов'язково подавати письмове звернення на паперових носіях. Це дуже незручно і територіально, і через карантин", — розповідає Тетяна Димова.

У Запоріжжі судяться компанії, які займаються утилізацією сміття
Суспільне Запоріжжя

Заступниця директора з господарської роботи каже, що керівництво школи-інтернату ознайомилося з компаніями, які надають послуги з вивезення та утилізації сміття й вирішило укласти договір із товариством “Екотехнологічна компанія “Гранік”:

"Договір відповідає вимогам чинного законодавства та укладений згідно з Господарським та Цивільним Кодексами України й Закону України про публічні закупівлі. Зараз зауважень щодо цієї компанії про виконання робіт немає".

У Запоріжжі судяться компанії, які займаються утилізацією сміття
Суспільне Запоріжжя

23 червня в обласному Господарському суді відбулося підготовче засідання щодо розгляду позовної заяви компанії “Вельтум-Запоріжжя” про визнання недійсним договору між школою-інтернатом “Орієнтир” та компанією “Гранік”.

У Запоріжжі судяться компанії, які займаються утилізацією сміття
Суспільне Запоріжжя

Суддя Тетяна Азізбекян ухвалила рішення закрити підготовче засідання та призначила справу до розгляду по суті на 19 липня 2021 року. Директор товариства “Екотехнологічна компанія “Гранік” Геннадій Дубов каже, що через судові позови компанія “Вельтум-Запоріжжя” намагається монополізувати ринок утилізації побутових відходів у Запоріжжі.

"Для України це - безпрецедентна ситуація. Ніде у жодному місті немає монополій. Усюди ринок і шляхом цього клієнт отримує якіснішу послугу та нижчу ціну", — підкреслює Геннадій Дубов.

У Запоріжжі судяться компанії, які займаються утилізацією сміття
Суспільне Запоріжжя

Вікторія Щелкунова, начальниця юридичного відділу товариства з обмеженою відповідальністю “Вельтум-Запоріжжя” запевняє: звинувачення у монополізації від компанії "Гранік" є безпідставними. Адже у 2019 році "Вельтум-Запоріжжя" перемогли "Гранік" у конкурсі та підписали договір з міською радою Запоріжжя на виконання послуг щодо вивезення й утилізації побутових відходів на десять років.

"Згідно з нашим законодавством, згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування та результатів цього конкурсу, послуги повинен забезпечувати виконавець, котрий був обраний цим конкурсом", — наголошує Вікторія Щелкунова.

Директор товариства “Гранік” Геннадій Дубов розповів: коли представники компанії “Вельтум-Запоріжжя” почали укладати договори, минаючи конкурси через переговорні процедури, компанія “Гранік” звернулася зі скаргою до Антимонопольного комітету.

У Запоріжжі судяться компанії, які займаються утилізацією сміття
Суспільне Запоріжжя

Антимонопольний комітет задовольнив скаргу та скасовував переговорні процедури. Натомість, “Вельтум” подав до Київського окружного суду позов і рішення було ухвалене дуже швидко, каже директор "Гранік".

"Зазвичай подібні справи розглядають від півтора до трьох років. Наше рішення було прийнято за три місяці без залучення сторін. Виходить, що зараз усіма силами у Запоріжжі всіх намагаються загнати під дах однієї компанії, а далі як у казці “Пригоди Цибулино” - вводили “податок на повітря”, а у нас у місті буде “податок на сміття”, — підкреслює Геннадій Дубов.

За словами Геннадія Дубова, юридичний відділ підприємства “Гранік” продовжуватиме шукати шляхи вирішення цієї ситуації у законний спосіб.

Читайте також: Екоінспекція назвала найбільших забруднювачів Запоріжжя та області
На початок