Екоінспекція назвала найбільших забруднювачів Запоріжжя та області

Екоінспекція назвала найбільших забруднювачів Запоріжжя та області

Екоінспекція назвала найбільших забруднювачів Запоріжжя та області УНІАН

Основними забруднювачами атмосферного повітря в Запорізькій області є Запорізька теплова електростанція в Енергодарі та ПАТ "Запоріжсталь" у Запоріжжі.

Про це Суспільному в етері програми "Сьогодні. Головне" розповів Павло Касілов, начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Державної екоінспекції у Запорізькій області.

Також серйозний негативний вплив на якість повітря мають АТ "Запорізький завод феросплавів", ПАТ "Український графіт" та ПАТ "Запоріжвогнетрив".

При цьому, за словами Павла Касілова, дані суб'єкти здійснюють викиди в атмосферне повітря на підставі дозволів, які видаються Міністерством захисту довкілля України, а обласна інспекція під час перевірок контролює безпосередньо додержання встановлених нормативами викидів, проводячи вимірювання на їх джерелах.

За результатами вимірювань в цьому році екоінспекція не виявила відхилень від встановлених нормативів. При цьому, Павло Касілов зазначає, що мобільна лабораторія МОЗ України, дійсно фіксує перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в зоні житлової забудови.

Що відомо

  • 25 червня у Запоріжжі відбулося засідання робочої групи з питань розробки обласної комплексної програми з охорони довкілля. За словами Ігоря Чумаченка, голови постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування ЗОР, робоча група планує розробити план дій до 2025 року, у якому особлива увага буде надана екомоніторингу та поводженню із відходами.
  • Заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що міністерство подало новий законопроєкт "Про охорону атмосферного повітря", який має усунути прогалини у законодавстві щодо контролю якості повітря.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди