У Запоріжжі розповіли, ким можна працювати в ІТ-сфері

У Запоріжжі розповіли, ким можна працювати в ІТ-сфері

У Запоріжжі розповіли, ким можна працювати в ІТ-сфері
. Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі завершив роботу ярмарок вакансій в ІТ-сфері. Протягом дня 14 ІТ-компаній розповідали потенційним співробітникам про свою діяльність. А загалом, тут можна було отримати інформацію про всі 120 запорізьких ІТ-фірм.

На тимчасовій платформі для спілкування роботодавців із запоріжцями організували лекції від успішних ІТ-спеціалістів, воркшопи та майстер-класи. Тут можна було дізнатися, як живе сучасний ІТ-світ. Зокрема, які саме проєкти реалізовують ІТ-компанії, з якими партнерами співпрацюють, які умови праці пропонують молодим фахівцям. А також спектр заробітних плат на ринку ІТ. На ярмарок вакансій завітали керівники Запорізького національного університету. З організатором заходу, Європейською Асоціацією програмної інженерії, підписали Меморандум про співпрацю.

Організатор ярмарку Владислав Савченко каже, що за спеціалістів у ІТ йде конкуренція:"У нас така природна конкуренція серед компаній, і кожна хоче чимось заохотити. По-перше, щоб підійшли до стенду, по-друге, щоб влаштувалися до них на роботу. Тому ми бачимо тут 3-Д принтери, ігрові консолі, які заохочують, щоб молодь підходила."

На ярмарок вакансій завітали керівники Запорізького національного університету - дізнатися, як живе сучасний ІТ-світ. З Європейською Асоціацією програмної інженерії підписали Меморандум про співпрацю. Ректор ЗНУ Микола Фролов каже, що для запорізького університету - це актуальний професійний напрямок:

"Цей напрямок підготовки фахівців для ІТ – сфери у нас в університеті розширюється, збільшується. У нас на математичному факультеті є розвинута підготовка для ІТ-сфери, 5 освітніх програм. Це і комп’ютерні науки, і програмна інженерія, і інформаційні системи, і ряд інших освітніх програм. Але ми готуємо фахівців для ІТ-сфери не тільки на математичному факультеті, а й на інших факультетах. Працевлаштування – майже 100%."

ІТ форум в Запоріжжі
Суспільне Запоріжжя

Змінити спеціальність "керівник персоналом соціальних служб", на фахівця ІТ-сфери вирішив випускник Запорізького національного університету Григорій. Завдяки новій професії планує заробляти набагато більше. І вже завершив швидкі курси з обраного напрямку ІТ:

"Навчаючись в університеті, я шукав роботу в сфері ІТ. Однак тоді мені здавалося, що Запоріжжя – не ІТ-місто, оскільки дуже мало було вакансій, які могли мене зацікавити. А зараз, прийшовши сюди на ярмарок, я дізнався, у нас в місті не така вже й мала ІТ-родина. І спілкуючись із представниками компаній, я дізнався для себе багато цікавої та корисної інформації."

Сьогодні в ІТ-сфері України працює 250 тисяч фахівців і ще 1,5 мільйони осіб цю індустрію обслуговують, - розповів Президент Європейської Асоціації програмної інженерії Владислав Савченко:

"Вона дає робочі місця не тільки ІТ-фахівцям, а також, тим, хто робить меблі, хто здає приміщення, хто робить ремонти, хто продає автомобілі, хто дає кредити на квартири. Зараз ринок зростає приблизно на 20-30%, і ми бачимо потенціал такого зростання десь на 60% в рік."

Скільки і в які компанії працевлаштувались запоріжці завдяки цьому заходу - про це вже незабаром можна дізнатися на сайті Європейської Асоціації програмної інженерії, - зазначив Владислав Савченко. За його словами, подібні ярмарки вакансій щомісяця влаштовуватимуться у різних містах України.

На початок