Перейти до основного змісту
На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"

На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"

Барський професійний будівельний ліцей, що на Вінниччині, взяв участь у "Вікімарафоні" до дня народження української "Вікіпедії". Відзначають такий 30 січня. Студенти з 26 січня по 2 лютого вчаться наповнювати "Вікіпедію" україномовними статтями.

Про це Суспільному розповіла майстриня виробничого навчання Галина Качуровська.

"Це започаткував Ігор Костенко 2014 року, який є героєм Небесної Сотні. Вшановуючи його пам’ять, хочемо подарувати Вікіпедії нові статті. Тому щороку проводимо такі марафони. У "Вікіпедії" кожен користувач реєструється і пише свою статтю", — сказала Галина Качуровська.

На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"
Галина Качуровська проводить заняття. Суспільне Вінниця

Вона навчає молодь користуватися "Вікіпедією" та наповнювати її, тобто обрати тему, написати текст в енциклопедичному стилі, не забувати вказувати джерела інформації, щоб не було порушень авторських прав. Жінка статті в українській "Вікіпедії" пише останніх вісім років.

"Це має бути енциклопедичний стиль, написані статті мають бути про знакові особи або предмети важливі, які були висвітлені в авторитетних джерелах. Звичайно, це авторське право, не копіювати тексти, а переписувати й підкріплювати підмітками. На все це треба зважати".

На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"
Студенти на ліцеї. Суспільне Вінниця

За словами Галини Качуровської, українську "Вікіпедію" на постійній основі наповнюють 310 волонтерів. За 21 рік існування онлайн-енциклопедії там опублікували мільйон 300 статей. Серед усіх країн світу українська "Вікіпедія" — на 14 місці. Сама ж жінка написала 560 статей.

"Моя перша стаття була про пам’ятку архітектури: Палац Чихачова, що у Бару. І далі я займалася редагуванням "Вікіпедії". Понад 60 статей — це краєзнавчої тематики Барського району, Мурованокуриловецького, звідки я родом", — розповіла Галина Качуровська.

На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"
Студенти вчаться наповнювати "Вікіпедію". Суспільне Вінниця

Другокурсник Максим Мельник розповів, що пише статтю про загиблого захисника російсько-української війни — уродженця міста Бару.

"Ростислав Вікторович Карий. Він із села Міжлісся Барського району. У нього була нагорода за участь в АТО та за зачистку Бучі й Ірпеня. Я вставляю активні посилання на нагороди. Буває, трошки важко. Важко знайти інформацію про цю людину", — сказав Максим.

Випускник ліцею Олександр Дудар розповів, що до "Вікімарафону" долучається втретє. Він перекладає готову статтю з англійської мови на українську.

"Це про військові навчання, які відбувалися в Йорданії. Проводяться Міністерством США з 2010 року. Переклад відбувається. Просто обираєте тему, і вона відображається у двосторонньому форматі: в мові оригіналу й переклад. Але він автоматичний, і його треба редагувати, щоб він був органічний та легко читався", — розповів Олександр Дудар.

На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"
Олександр Дудар на занятті. Суспільне Вінниця

Він сказав, що це буде його десята стаття. Писати у Вікіпедію його навчила Галина Качуровська під час відвідування освітнього клубу, який діє на базі ліцею. Тепер навіть після навчання писати або ж перекладати статті для "Вікіпедії" стало його хобі.

"Багато статей на цікаву тематику. Їх немає в українській "Вікіпедії", тому я займаюся перекладом. І щоб тому, кому це теж цікаво, могли прочитати вже доступною мовою. Перші статті — це були історичні особистості. Зараз комп’ютерні технології, оборона й транспорт. Це приваблює те, що я покращую свої знання з англійської мови", — сказав

На Вінниччині студенти взяли участь у марафоні до дня народження "Вікіпедії"
Галина Качуровська та студентка ліцею на занятті. Суспільне Вінниця

Другокурсниця Єлизавета Сидорчук розповіла, що "Вікіпедією" під час навчання користується часто. Зараз пробує власні сили у написанні статті для онлайн-енциклопедії.

"У мене є подруга, яка пробувала, і я думаю, що вона мені допоможе. Я обрала тему "Спорт", бо у мене в селі в Ялтушкові в школі є скеледром, і я хочу про нього написати, аби всі знали, що там є такі заняття. Буду намагатися написати статтю. Надіюся, у мене вийде", — розповіла Єлизавета Сидорчук.

За словами ж Качуровської, у рамках "Вікімарафону" викладачі та студенти Барського коледжу поповнять українську "Вікіпедію" 25 статями.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції
На початок