Перейти до основного змісту
Фермери Вінниччини отримають майже 180 млн грн державної допомоги до кінця року

Фермери Вінниччини отримають майже 180 млн грн державної допомоги до кінця року

Фермери Вінницької області отримають майже 180 млн грн державної підтримки до кінця року. Кошти будуть спрямовані на субсидії для оброблюваних земель та дотації на утримання великої рогатої худоби, кіз та овець. Фінансування здійснюється в рамках урядової програми підтримки малих сільгоспвиробників.

Про це в етері Українського радіо Вінниця розповів директор Вінницького відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Юрій Вальгус.

Основні напрями допомоги:

  1. Субсидія на землю. Фермери, які обробляють до 120 гектарів сільськогосподарських угідь, можуть отримати до 4 тисяч гривень на гектар.
  2. Дотації на утримання худоби. За кожну голову великої рогатої худоби, в разі утримання від трьох до ста корів, передбачено 7 тисяч гривень.
  3. Дотації на утримання кіз та овець. Фермери, які мають від 5 до 500 голів цих тварин, отримають 2 тисячі гривень на кожну.

Юрій Вальгус зазначив, що реєстрація учасників програми почалася в червні, але через велике навантаження на систему реєстрації були затримки.

Всі ці кошти надаються на безповоротній основі завдяки субсидіям, що фінансуються Світовим банком та Європейським Союзом. Зокрема, у Вінницькій області фермери до кінця року отримають майже 180 мільйонів гривень фінансової допомоги.

Кошти для підтримки тваринництва

У поточному році, відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1918 від 16 серпня 2022 року, діє програма для малих сільгоспвиробників. Це бюджетна субсидія на оброблювальні угіддя, дотація на утримання корів і маточного поголів'я кіз та овець. Прийом заявок розпочався 20 червня. Через велику кількість бажаючих система Державного аграрного реєстру спочатку дала збій, тому прийом заявок на земельні ділянки був тимчасово призупинений. По Вінницькій області було подано близько 315 заявок.

За п'ять днів після поновлення прийому заявок на утримання корів та кіз-овець було подано 2134 заявки. Всього затверджено 1974 заявки на суму 61 мільйон 300 тисяч гривень.

Загалом, фермери Вінниччини отримають кошти за всіма трьома напрямками.

"Заявки подаються на суму, передбачену на цей рік. Тобто, як тільки досягнуто ліміт, прийом заявок призупиняється. Всі, хто вчасно подав заявку, мають можливість отримати фінансування. Однак, під час перевірки можуть бути відхилені заявки, якщо не підтверджуються певні дані, наприклад, кількість корів або оброблювані землі", — пояснив Вальгус.

За словами Вальгуса, усі заявки ретельно перевіряються через Державний аграрний реєстр. Він підкреслив, що система дозволяє уникати виїздів на місця, оскільки перевірка інформації щодо кількості поголів'я та площі земельних ділянок здійснюється через відповідні реєстри.

Міжнародна допомога та підтримка

Окрім державної фінансової підтримки, фермери можуть отримати гранти та гуманітарну допомогу від міжнародних партнерів. Учасники програми мають доступ до інформації через сайт Державного аграрного реєстру. Серед доступних грантів — насіння, добрива, а також техніка для роботи з зерновими.

"Тобто, виробник заходить на свою сторіночку Державний аграрний реєстр, дивиться, які доступні програми, вибирає те, що йому подобається, і подає заявку онлайн. Вона опрацьовується, йому приходить повідомлення, що чи ваша заявка затверджена, чи відхилена, і отримує допомогу", — підкреслив Вальгус

Плани на 2025 рік

Програма підтримки малих фермерських господарств продовжуватиметься і в наступному році. Всі, хто не встиг подати заявку в 2024 році, матимуть можливість це зробити в 2025 році.

Вальгус також зазначив, що наразі в Державному аграрному реєстрі зареєстровано 9945 господарств із Вінницької області. Через цей реєстр також можна подати заявку на отримання 50-відсоткової гарантії на кредити або на кредити за зниженою ставкою в межах програми "5-7-9", якою вже скористалися майже 6 тисяч аграріїв. Окрім того, програма компенсації 25% вартості техніки вітчизняного виробництва також відновила свою роботу з квітня 2024 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня

Вибір редакції

На початок